SME
Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

Druhý deň: Vypočujte si záznam z procesu s Kočnerom v kauze zmenky

Súd povolil zvukový prenos.

Načítavam video...

Online zvukový prenos sa riadi pokynmi predsedu senátu a zároveň situáciou na súde. Ak je vyhlásená krátka prestávka, nie je počuť nič, pretože dôjde k stíšeniu mikrofónu.

Denník SME na svojej internetovej stránke sme.sk vysiela zvukový prenos z hlavného pojednávania v procese s mafiánom Marianom Kočnerom a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom. Obžalovaní sú z falšovania štyroch televíznych zmeniek za 69 miliónov eur.

Hlavné pojednávanie sa začalo v pondelok. Pokračuje dnes od 9.00 hod., prítomný bude Marian Kočner, ktorý je stíhaný vo väzbe.

Vypovedať bude bývalá riaditeľka TV Markíza Zuzana Ťapáková a prísť by mal aj Matthias Settele, terajší riaditeľ TV Markíza.

O 13.00 hod. je znova predvolaný Tóth a bude pokračovať jeho neverejná výpoveď, verejnosť preto pôjde von z pojednávacej miestnosti. Vtedy bude aj zvukový prenos z procesu zastavený.

Povolenie zvukového prenosu

Trestný poriadok zakazuje z hlavného pojednávania vysielať video so zvukom, samotný zvuk je možné vysielať po predchádzajúcom súhlase predsedu senátu.

Denník SME o takýto súhlas požiadal sudcu Emila Klemaniča, ktorý predsedá senátu Špecializovaného trestného súdu, pred ktorým Kočner s Ruskom stoja. S online prenosom zvuku súhlasil.

„Súhlas vydávam len na časť hlavného pojednávania, ktoré bude verejné. V prípade, že súd z akéhokoľvek dôvodu vylúči verejnosť, zvukový prenos nebude povolený,“ píše Klemanič.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá