SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Adam Valček o tom, prečo sa nestal dôverníkom Kočnera

V Justičnom paláci sa odohrala šou o dôverníka.

V pondelok podvečer sa odohrala na súde šou. V hlavnej úlohe Marian Kočner. Hralo sa o dôverníkov, ktorí by s ním zostali v pojednávacej miestnosti po vylúčení verejnosti.

On sám túto rolu ako prvým ponúkol Adamovi Valčekovi, reportérovi SME, a Martinovi Daňovi. Kým Daňo bez výhrad a s úsmevom prijal, Adam Valček zaskočený odmietol.

Kočner sa podivene pýtal, či naozaj nikto z prítomných novinárov nechce byť jeho dôverníkom. Bavili sa aj jeho právni zástupcovia.

Dôverníkov obžalovaný Kočner napokon má. Ani jeden z nich nie je novinárom.

Súdne pojednávania sú v zásade verejné. Vylúčiť verejnosť však možno, ak by boli ohrozené rôzne utajované skutočnosti či priebeh policajného vyšetrovania. Takúto hrozbu v prípade Petra Tótha videl prokurátor Ján Šanta a súd sa s ním stotožnil.

Vylúčil verejnosť z dôvodu, že sa Tóthova výpoveď môže dotýkať viacerých káuz, ktoré sa vyšetrujú, a taktiež vecí, ktoré podliehajú mlčanlivosti.

Po vylúčení verejnosti musí súd, na žiadosť obžalovaného, povoliť prítomnosť jeho dvoch dôverníkov. Je to preto, aby nebol vystavený súdu sám, len s jeho právnikmi. Princíp verejnosti pojednávania tak ostáva akoby zachovaný tým, že ho sleduje aj iná, nezúčastnená osoba.

Čo sa v pojednávacej miestnosti Justičného paláce presne odohralo a prečo Adam Valček nechcel byť súčasťou Kočnerovej dôverníckej šou? Pozrite si video.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Marian Kočner

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá