SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kolíková: Čokoľvek by som povedala, konšpirátori sa nezastavia pred ničím (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

re:

som presvedceny o tom, že autori týchto bludov vedia, že sú to bludy.
všade na svete je ale v populácii určite percento ludi, ktorí majú urcite zatemnenie mysle a ktori reálne veria vselijakym nezmyslom. jeden môj znamy skutočne veri, že išlo o vrazdu - neni mu pomoci, zdieľa a opakuje dookola nezmysly, nad ktorymi ostáva rozum stat. nie je to ziadny psychiatrický pacient, žije celkom normalny a spokojny zivot, donedavna pre neho ani covid neexistoval, teraz ho už tuším registruje, ale očkovat svinstvom sa neda :) v amerike napr. veria na qsamana s parohami :) v dobe internetu je možné vsetko, internet spaja takichto jedincov.
čo sa dá s tým robit ? NIC.
z vlastnej skusenosti viem, že akakolvek snaha o objektivnu a vecnú diskusiu je marna.
 

 

Súhlas. Aspoň čiastočne riešenie ale určite je možné cez uvedenie zákonov (EU už na tom pracuje a aj v US), ktoré zavedu zmeny algoritmov sociálnych sieti plus povinne sledovanie najvplyvnejších účtov. Twitter na to napríklad teraz ide velmi dobre. Ak je účet sledovaný aspoň 100tis “followers” tak blokujú ak tam šíria hoaxy, násilie atd

Na druhej strane facebook, ktorý takto zblbnutych ľudí produkuje v miliónoch, nerobí dokopy nič a ich algoritmy sú priamo za toto zodpovedne - spolu s Google. Pretože obidve zbierajú info o tom danom človeku/používateľovi a čo sa mu páči - a cely ich business model je postavený len na tom, že podsúvajú každému človeku LEN to či sa mu páči. Preto ta polariazacia a zábery z Kapitolu, že to až mozog neberie. QAnon s podobné vtákoviny.

Tak ako ti ľudia tam, ani ľudia tu nevideli na svojim FB alebo Googli NIČ iné, len ten SVOJ svet. Je to neuveriteľné ale tieto algoritmy (a peniaze na nich zarobené) majú takyto obrovský dopad - ale je to dnes súčasť tohto obrovského priblemu.
A k tímu ešte pridať tých, čo tieto fámy šíria zámerne a vytrieskavaju z toho politicky kapitál ... No a potom ešte Cambridge Analytica a podobne a je to hotovo! :(
 

no vieš ....

pomohla by pravda ....

pretože ak ministerka zverejní dokumenty a tvrdí, že to spravila so súhlasom GP a GP jej zverejňovanie dokumentov považuje za nesprávne, tak človek nemusí byť konšpirátorom, aby jednoducho nevedel, kto hovorí pravdu ... a vsadil by som čokoľvek, že to nevieš ani ty ...
 

 

nemyslím si, že Kolíková hovorí nepravdu. ono je ťažké teraz komunikovať, ale o to dôslednejšie je jasne sa dohodnúť čo sa povie a kto to povie.
 

hm...

že by si nám tom ozrejmil, kto teda podľa teba hovorí pravdu?
 

ja neviem ...

ty áno ... ?
 

úprimne?

Kolíkovej verím viac, ako GP, ktorého volil SmeroHlas
 

Omyl

Žilinku volili všetcia okrem poslancov Za Ľudí... A to hovorím ako človek, ktorý to tam hodil Kiskovi... Nikdy viac, hanba mi.
 

Omyl, ako pre koho,

Ja som Za ľudí nevolil, práve kvôli osobe bývalého prezidenta, pretože nie som presvedčený, že všetko v rámci jeho osoby, boli len cielené ataky od Smeru, na jeho diskreditáciu, ale že mal aj niečo za ušami, čo nedokázal dôveryhodne vyvrátiť.

Naproti tomu, je pre mňa príjemným prekvapením, ako sa Za ľudí v rámci koalície správa, podľa mňa je to najsilnejšie ohnivko reťaze zo všetkých koaličných strán.

Všetko sa snažia v rámci koaličnej dohody riešiť bez zbytočného osočovania či podrážania, za každej situácie, aj keď to veľa krát nie je podľa ich chuti, idú podľa dohodnutých pravidiel.

Kolíková je podľa mňa človek na svojom mieste, v rámci ministrov top 1. Aj napriek tomu, čo musela za posledná dni riešiť, je pragmatická, všetko sa snaží s pokojom riešiť, bez zbytočných invektív, ako to mnohý majú v obľube, neznižuje sa k akýmkoľvek podpásovkám.

Ešte raz, podľa mňa to, že bol za GP zvolený človek, ktorého volil SmeroHlas /a neriešim ktorá koaličná strana tiež/ niečo naznačuje, podľa mňa to bol najhorší kandidát zo všetkých. Pevne verím že ma svojim konaním v budúcnosti presvedčí a bude vykonávať svoju funkciu spravodlivo, poctivo a na úrovni, ako pani ministerka Kolíková.
 

 

Súhlas.

A každým vyjadrenim dokazuje, že je osoba na správnom mieste.
 

a také ...

niečo, že SmeroHlas volil Žilinku až potom a len preto, že víťaz bol už jasný a pred voľbou aj verejne deklarovaný, ti nenapadlo ... ?
 

nie nenapadlo

pretože ďaleko pred voľbou deklarovali, že zo všetkých kandidátov, je to pre nich jediný možný prijateľný kandidát
 

to, že ...

SmeroHlas "ďaleko pred voľbou deklaroval, že Žilinka je zo všetkých kandidáto pre nich jediný možný prijateľný kandidát" si buď zle pamätáš, alebo si si to vymyslel ...

Google ... :

Pellegriniho poslanci vylúčili voľbu Klimenta, v ostatných kandidátoch nevidia riziko

alebo dva dni pred voľbami ...

https://domov.sme.sk/c/2254596...
 

jasne

aj Smer pôvodne tvrdil, že sa nezúčastní hlasovania, že tam nemajú žiadneho vhodného kandidáta, zvláštne že nakoniec hlasovali, z piatich kandidátov vylúčil štyroch a čuduj sa svete, pri samotnej voľbe sa tak s Hlasom úžasne zhodli a volili rovnakého kandidáta, aká to náhodička, určite neboli dopredu dohodnutý, lebo ty veríš všetkému, čo Pelle vypustí do éteru.
 

Smer hral ...

podobnú hru ako Hlas ... vybrali si až potom, keď vedeli, kto bude zvolený ...

v žiadnom prípade si ale nepreukázal svoje tvrdenie, že SmeroHlas "ďaleko pred voľbou deklaroval, že Žilinka je zo všetkých kandidáto pre nich jediný možný prijateľný kandidát" ...
 

úprimne

pokiaľ nevidíš to divadlo, ktoré tu hrá Smer s Hlasom, aj v prípade voľby GP, tak mi je to ľúto, zvlášť v tvojom prípade, vôbec nerozumiem tvojim príspevkom, ktoré od určitej doby prezentuješ a koho vlastne obhajuješ.
 

ale veď ja ...

tam vidím divadlo, to ty sa tváriš, že.oni zaňho volili preto, lebo ho chceli ...

nepotrebujem k tomu citové výlevy ...
 

co to ma spolocne

s pravdou? ona ich zverejnila a GP si mysli ze to nebolo zpravne, ziaden rozpor pravda/ nepravda tam nie je...samozrejme konspirator vidi problem.
 

takže on jej ...

dal súhlas k niečomu, s čím on sám nesúhlasí ... ?
 

sustred

sa plz...co to ma spolocne s pravdou/nepravodu? ona to zverejnila GP neskor povedal ze nesuhlasi....kde prekristapana je nejaky, akykolvek rozpor v konstrukcii pravda/nepravda?
 

1 2 3 > >>

TOP videá