SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Marek Vagovič: Zatýkanie policajných špičiek? Aj pre mňa je tá miera šokujúca (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Pekný rozhovor.

Pani Zuzka sa aj smiala :-)
 

Ale nie.

To fakt? By jeden neuveril. A čo ju tak rozbláznilo??
 

Vymýšľanie názvu pokračovania

knihy Vlastnou hlavou a Vlastnou hlavou 2.
Navrhujem Vlastným pe(é)rom, predsa len aj obsadenie funkcií sa zmenilo.
 
Hodnoť

Fico

A luza okolo neho kedy?
 

 

snad dookedY ... si chcel napisat ...
 
Hodnoť

Policajné elity

treba si uvedomiť, že kto sa stane generálom, plukovníkom alebo iným významným funkcionárom v slovenskej polícii, neznamená to, že je to nejaký elitný policajt. Paralely nájdeme v súdnictve aj v prokuratúre. Hodnotovo plytkí, odborne málo zdatní, zato však "politicky mysliaci" a na všetko ochotní policajti sa v kaliňákovskom "kariérnom systéme spoľahlivo štverali hore. Motivoval k tomu samotný platový systém vytvorený Kaliňákom a Packom - v ktorom hrali významnú úlohu príplatky, ktorými možno "motivovať", ale i hodnotiaci systém presadzovaný generálom Gašparom, v ktorom mali najvýznamnejšie slovo nadriadení funkcionári. Táto systémová devastácia zboru "unikla pozornosti" spolitizovaných policajných odborov, z ktorých činnosti a ich plátku by sa mohlo zdať, že najviac diskriminovaným členom ministerstva je Kaliňák, na ktorého podporu dokonca usporiadali demonštráciu. Polícia je kariérny chliev a najmä funkcionárske miesta treba dobre prevetrať. Skvalitniť prácu NBÚ a následne zaviesť, aby od riaditeľa OO PZ nahor zaviesť, aby mal každý funkcionár prísnu bezpečnostnú previerku. Následne zaviesť, aby sa príplatky nezapočítavali do základu pre výpočet výsluhového dôchodku a zaviesť, aby každý policajt, ktorý je aj po ukončení služobného pomeru odsúdený za trestný čin spáchaný počas doby služby, prišiel o výsluhový dôchodok a musel vrátiť odchodné. A tiež zaviesť funkciu policajného ombudsmana, ktorý by dohliadal na to, aby v polícii nemohol byť nikto diskriminovaný, pretože policajným pseudoodborom venujúcim sa najmä politickej činnosti túto agendu zveriť nemožno.
 

Výborne,

výstižné!
 

 

Plný súhlas. Systém v ktorom vládne nie "padni komu padni", ale "padni k nohám a padne aj tebe". Jediné v čom by som bol opatrný - obmudsman - veď sme tu mali už rôzne inšpekcie ministerstva vnútra a pod. somarinky a nepomohlo to ničomu ... S odobratím výsluhy v prípade dokázania viny počas výkonu služby - to by malo byť automatické, že príde ten človek nie len o výsluhu, ale aj o rekreačné poukazy, rehabilitačné pobyty atď.
 

Ombudsman

a inšpekcia sú práveže dve úplne rozdielne veci. Hájil by policajtov pred diskrimináciou, čím by sa súčasne skvalitňovala práca v polícii. Nemohlo by sa stať, aby sa napríklad riaditeľom obvodného oddelenia stal niekto, kto na obvodnom oddelení nikdy nerobil, keď by bol záujemca z radov policajtov, ktorý by spĺňal všetky podmienky a dlhé roky by na obvodnom oddelení pracoval. V istom zmysle by suploval odborovú činnosť namiesto spolitizovaných policajných odborov.
 
Hodnoť

Retazenie

dobry rozhovor ... doplnim, netreba zabudnut ani na vznik strany Smer, ako marketingovy produkt pravnika Flasika ... s 12. rocnymi vysledkami socialne citiacej statnej mafie, ako celok ... az po Pellegriniho ... pretoze suhlas Pelleho na dosadenie Lucanskeho za sefa policie isiel od Fica cez Bodora, Kalinaka a Sakovu ... Kiska sta prezident, napriek odmietaniu, musel nakoniec suhlasit ... dovod nie je znamy ... :)
 
Hodnoť

uhorkova sezona

je tu. a novinari si zase robia rozhovory medzi sebou.. ich pomylene dojmy a pojmy
Koho preboha zaujimaju osobne nazory nejakeho novinara? a uz vobec takeho co v zivote tresetny poriadok a zakon neprecital????

Za toto si ja platim obsah???
 

sme

ved si pytaj naspat prachy a chod na ine “ zdroje” necitaj... sme nie je mienkotvorny...
 

 

V roku 2016 mu vyšla kniha Vlastnou hlavou s podtitulom: Ako predal Fico krajinu oligarchom. S kolegami minulý rok napísal knihu Umlčaní: Príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Deväťkrát vyhral Novinársku cenu. V roku 2018 získal ocenenie Biela vrana. MAREK VAGOVIČ.
.
Úryvok z článku:
https://dennikn.sk/blog/138414...
.
Takže nie je len tak nejaký novinár.
 

Mňa

jeho názor zaujíma.
 

 

To mas za to, ze si bol lenivy a nestal sa novinarom, najma nie investigativnym, mohli spovedat aj teba a mal by si rovnaku slavu...
 

Aj mňa zaujíma

jeho názor, málokedy uspokojíš všetkých, čo nezaujíma teba môže zaujímať niekoho iného a naopak.
 
Hodnoť

Laik žasne, odborník sa diví!

Tak, takzvaný investikatívny novinár je šokavaný! Čo sa vrátil z polárnej expedície? Čo také vyšetril pán investikatívny novinár?
 

Čo vyšetril?

Odkedy môže novinár vyšetrovať?
 
Hodnoť

Z dôkazov si myslím,...

Už len vyriešiť, že to bol naozaj jeho nápad. A v tom je ten pes zakopaný.

Sú tu jedna dve strany plné psov.
 

 

Problém už je len v tom, že názor pána Vagoviča súd nezaujíma.
 

1 2 >

TOP videá