SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Havran: Vyzývať homosexálov na život v celibáte je od biskupov absolútna drzosť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

Takže biskupi by sa k sexualite nemali vyjadrovať, ale obľúbená farárka ju smie mať za predmet svojej populistickej rétoriky?
 

 

Tak, on je hlavne problém v tom, že tí biskupi sa vyjadrujú k veciam, ktoré sa ich vôbec netýkajú. Čo robí homosexuál v svojej posteli je len jeho vec.
 

 

Podľa tejto logiky by sme čoskoro mohli dospieť k záveru, že biskupi sa nemajú možnosť vyjadrovať absolútne k ničomu. A možno ani evanjelickí farári na "voľnej nohe".
 

práveže nech sa len vyjadrujú

vidíme čo sú zač. Bigoťáci
 

 

Konečne si to pochopil. Gratulujem! Naozaj by biskupi sa nemali vyjadrovať k ničomu, čím by chceli obmedzovať iných ľudí a škodiť im.
 

A nie ste vy mimo misu?

Pokiaľ som pochpil tému (iba že by mi niečo uniklo), jedná sa o evanielickú cirkev. Ich duchovenstvo, na rozdiel od katolíkov, nie je povinné držať celibát, t.j. je dovolené uzatvárať tradičné manželstvá. Ak niekto nemá záujem o tradičné manželstvo, tak sex mimo je hriechom smilstva. Nerozumiem, prečo sa do nich montujete.
 

 

Ale to uz potom nie je krestanstvo.
 

 

Nech sa len pastieri ovečiek vyjadrujú čo najviac, aspoň budú mať možnosť uvažujúci ľudia vidieť ich stredovek a spiatočníctvo v hlavách. Ešte že tak bosorky už nechcú naháňať a upaľovať, predsa len pokrok, aj keď so značným omeškaním sa nevyhnutne prejavuje aj v cirkvách. Im to chvíľu trvá, kým pod tlakom dôkazov a verejnej mienky uznajú realitu.
 

Ide o obyčajnú závisť.

Myslím si, že hlavný dôvod, prečo chcú traja spiatočníci vykopnúť farárku z cirkvi je prvom rade obyčajná ľudská závisť. Nevedia proste prežiť, že žena je obľúbenejšia farárka ako oni a tak sa potrebujú pomstiť. Že pritom vyzerajú ako stredovekí katolícki tmári je im úplne jedno. Ak by mohli, tak ju dajú umučiť a upáliť.
 

 

Závisť to asi nebude.
 

 

... a že ma ani neprekvapuje že Peter z NÁMESTOVA ? Čím to bude ?
 

 

Tým Námestovom :-) :-(
 

Asi to bude tým,

že Peter z Námestova je zatúlaný čínsky šintoista.
 

 

Ale vsak to su podmienky, ktore davaju biskupi clenom svojej viery. Nikto predsa dnes nikoho nenuti, aby bol katolikom, alebo luteranom. Kludne mozu ludia, ktori nechcu akceptovat toto ombedzenie ignorovat cirkev a biskupov a zit si svoj spokojny zivot.
A zas, tiez je treba povedat, ze u nebezpecnych sexualnych deviacii ako napr. pedofilia nielen biskupi, ale aj spolocnost zakonmi celkom prirodzene a logicky vyzaduje uplnu abstinenciu. A pritom aj s touto deviaciou ak sa niekto narodi, tak za to nemoze.
 

 

a co tu montujes pedofiliu vies len ty! je jasne, treba to od temy odohnat
 

 

nuž ale hlavne kvôli biskupom sme nepodpísali istanbulský dohovor. kvôli biskupom nemôžu homosexuálne páry uzatvárať manželstvá.kvôli biskupom sa tu vkrádajú katolícke dogmy do slovenských zákonov.
mám pokračovať?
 

Pokračuj

Lebo zatiaľ nič konkrétne si nepovedal .Daj nejakú katolícku dogmu ktorá je v zákone .
 

 

Nezabiješ, nepokradneš, nepreriekneš krivého svedectva,
 

Tak to tam určite nebude,

pretože náš najlepší premiér bol pobirmovaný, strážil kresťanskú vierouku a svojim počestným životom bez nenávisti, klamstiev, podvodov, kradnutia a smilstva, mám všetkým šiel príkladom.
 

 

vatikanska zmluva. momentalne pretlacanie rusenia potratov. nabozenstvo ako volitelny predmet
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

TOP videá