SME
Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kalavská: Máme 60 dní, aby sme preškolili lekárov na koronavírus (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

tá nech bude radšej ticho

ona sa mala školiť ked bola so smerom
 

 

Bingo, neviem prečo hovorí my.. dva roky simulovali prácu na ministerstve aby sa všetky dva návrhy co pripravili bud ani nedostali do parlamentu alebo neprešli.. je smutné konštatovať , že za poslednych 20 rokov bol najlepší minister Rudolf zajac,, vtedy sa začali aspon nejaké reformy a po ňom smeraci len kradli alebo sa viezli a dokopy nič neriešili okrem svojich kšeftov..
 

 

neviem, ale zdá sa, že poniektorým zatiaľ nedošlo čo sa deje a hlavne čo sa bude diať.
Tieto rečičky o hodnotení niekoho sú dosť zbytočné. Teraz hovorí ako človek ktorý už čo to ako lekár zažil a videl a aj robil.
Zajac, no vychádzal s nesprávnych informácii, povedal by som, že zle vyšetril a liečba (reforma) veľmi zlá.
 

 

Áno, lebo my ostatni sme v zdravotnictve nič nevideli, nezažili a nespravili a nepoznáme túto kolegyňu a jej prácu ako lekárky aj ministerky..;))
 

 

Pán múdry, s prepáčením, tak ste mali ísť na trh s kožou Vy a ukázať, ako sa to má správne robiť.
Vôbec si nemyslím, že Kalavská nič poriadne na MZ nerobila alebo dokonca len simulovala prácu. To je od Vás nepekné tvrdenie. Stačí si prečítať toto a človek hneď vie, že jej na zdravotníctve a dobre ľudí naozaj úprimne záleží.

Tak v skratke:
- Národný onkologický plán
- 3 celonárodné skríningy onko. ochorení (krčka maternice, prsníkov, hrubého čreva)
- 240 miliónov eur na príslušnú techniku (napr. 16 lineárnych urýchľovačov)
- ďalšia technika (MRká, CTčka, 8000 postelí)
- dynamický nákupný systém a elektronické aukcie. EU komisia tie súťaže ohodnotila ako jedny z najlepších
- mobilná aplikácia pre záchranky
- posun v prípade Rázsoch
- dostavba Det. kardiocentra, diagnost. centra v NÚSCH a ďalších, zmluva na komplet. rekonštrukciu nemocníc v BA, BB
- systém vzdelávania sestier atď.

Myslíte, že za to krátke obdobie by ste stihli viac a lepšie?

https://www.webnoviny.sk/vzdra...
 

 

To sú malichernosti.. napíšte koľko stúpol dlh zdravotnickych zariadení, ako sa zmenila úmrtnosť, odvratitelne úmrtia, náklady obcanov na zdrav.staostlivost mimo uhradu z verejného zdravotného poistenia, ako sa zmenila veková štruktúra a nedostatok zdravotnickych pracovníkov, koľko lekárov odchádza do zahraničia... nakúpiť postele nie je zrovna top manažérsky ani intelektualny počin,,ak by sa tie nemocnice nezadlzovali, tak si ich nakúpia aj samé...
 

malichernosti to sice nie su,

ale to mali byt samozrejmosti v 22. storoci uz pred nou - a to je ten problem!
 

 

ale postele v nemocniciach predsa nema riesit ministerstvo zdravotnictva,,to je predsa uloha ustavneho zariadenia -poskytovatela. ministerstvo ma riesit, preco to ustavne zariadenie na nove postele nema financie.......
 

 

Našiel si cestovanie v čase? Asi preklep :)
 

nasiel som sice aj cestovanie v case,

ale toto bol iba preklep ;-)
Dakujem za upozornenie, malo byt 21.
 

 

Nemáte pocit, že všetky tie opatrenia z dlhodobého hľadiska môžu priniesť práve to, čo hovoríte, napr. znížiť odvrátiteľné úmrtia alebo aby tu zostávalo viac lekárov pri lepšom materiálnom a technickom vybavení nemocníc? Ale výsledky toho asi nemôžme vidieť po roku, dvoch od začatí s opatreniami.
 

 

nie,,, lebo ministerstvo nema riesit konkretne materialne technicke vybavenie,,,ministerstvo ma riesit, aby poskytovatelia mali peniaze nan alebo aby poskytovatelia pod spravou/vlastnictvom statu pri kupe vybavenia nemrhali verejnymi zdrojmi.. lekarom, ktori odchadzaju nevadia predsa postele pacientov,ani ze nemaju najnovsie usg ale len 20rocne, im vadi system prace, system dalsieho vzdelavania, manazment ustavnych zariadeni a ich pracovne podmienky, ktore pocas studia v univerzitnych nemocniciach spoznavaju na vlastnej kozi.
 

 

Jedna z mála, resp. jediná osoba, ktorá bola vzdelaná a schopná veci riešiť. A SMER sa jej po 18-- tich mesiacoch vo funkcii odmenil tak, že to radšej vzdala sama.
 

MATOVIČOVI

To TU už nik nič nechápe? Buďme radi, že Kalavská, ešte aj dnes, JE sa vôbec ochotná k niečomu vyjadriť! Po tom čo jej urobili! Je to jeden z mála našich profesionálov, ktorí vedia o čom hovoria, uvedomujúc si všetky riziká a aj zodpovednosť! Neberie si servítky a pomenúva problém aj s rizikami nepopulárnosti. Čo ešte chcete viac? Je klinický pracovník, znalý aj politických rizík. Je politicky nestranná, teda „ použiteľná“ ako dala zjavne najavo, že premiérovi „dala košom“, lebo má osobnú a profesionálnu nezlomiteľnú integritu. Lebo: MY doktori sa predsa nebudeme prostituovať, len tak hocikomu, t.j. ani premierovi ! Pretože máme najvyššie vzdelanie, čo nás zaväzuje. Nie ako politikov!
Toto je tzv. „ VITÁLNA INDIKÁCIA“, čiže vojnový stav. A to, že ju ešte nik nezavolal do krízového teamu, je vrcholné svinstvo! padajúce na MATOVIČA! Prečo?
Môj, len skromný názor je, že nikoho lepšieho, aspoň za tajomníka, alebo odborného poradcu, alebo hoci akej vymyslenej ODBORNEJ polohy na MZ, ( napr. šéfka krízového štábu pre riadenie nemocníc v SR)- /vymyslite čokoľvek, len aby bolo dobre/ , by Matovič nenašiel a nemal by ani len šancu Krajčímu dohodiť lepšieho klinického kolegu, na zvládanie toho, čo ho ešte len čaká a iste príde. Treba mu pomôcť!
Záver: Vážený pán, dnes ešte len dezignovaný premiér: zvážte túto vitálnu, pre Vás výhodnú možnosť a buďte ešte aj vďačný, že by túto desivú zodpovednosť, BY- MUDr. Kalavská na seba- možno aj zobrala ! ( Chudera-profesne a zodpovednostne- asi už nemôže inak ). A mali by ste z vďaky, ju nosiť na rukách! ( Na odľahčenie: Nielen preto, že to je krásna baba ) . Sorráč. ( Názor definitívneho laika)
 

ale no:-) nepreceňuj ju zberačku

titulov. čo všetko už ona stihla "robit" popri materskej . akoby mala 90 rokov.
 
Hodnoť

čo tá zenská splieta?

"aby si vedeli obliekať a vyzliekať ochranné odevy, nebude to jednoduché, ale získali sme čas",...veľmi dôležitá kálavská , teoretička :-) len by mohla povedať prečo hmotné rezervy boli prázdne ked bola vo vláde
 

 

Vieš, na rozdiel od teba Kalavská asi vie, o čom hovorí a taký odev už mala na sebe.
K tomu druhému, pozri si dátumy. Súhlasím, že bola členkou Smeráckej vlády, ale koľko bolo smeráckych ministrov, ktorí dokázali povedať Dosť?
 

 

No a vďaka tomu jej dosť 2 mesiace pred voľbami nemáme ministra zdravotníctva. A to jej muselo byť jasné vtedy, keď demisiu podávala. Politika a ješitnosť nad povinnosti a službu. Tá pani dnes nemá čo hovoriť vôbec nič. Pre upresnenie ak by ma chcel niekto kameňovať - bol som voliť a nevolil som ani SMER ani SNS a ani ĽSNS.
 

 

No mne sa skôr zdá, že by bolo treba volať na zodpovednosť toho, kto si povedal, že to už nejako tie dva mesiace do volieb doklepeme aj bez ministra a stačí, keď premiér popodpisuje, čo treba. Že by bolo treba volať na zodpovednosť toho, kto s tou paňou, ktorá asi vie, o čom hovorí, narábal ako s handrou a vyštval ju z vlády, pretože ho urazila, keď poukázala na to, že porušil dané slovo.
 

ty ako vieš, že ja som nemala?

kedy ho mala kalavská pri koronavíruse? čo ešte tá ženská okrem zbierania titulov nestihla?
 

1 2 3 > >>

TOP videá