SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Petková: Nový ústavný súd prešiel prvou skúškou a sklamal (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Zaujimave bolo aj to

tajne hlasovanie. Mali co skyvat?
Jasne, ze islo o falošnú kolegialitu sudcov. Rozhodovalo asi, kto ma viac a akych kamaratov (kto s kym je kamarat).
 

Oni nie sú trestno právny súd

a ani nemajú rozhodovať zvlášť pre konkrétny prípad, oni mali len posúdiť či je možné sudcu vziať do väzby ostatne mal rozhodnúť príslušný prokurátor ŠP v Pezinku. Títo páni vôbec neovládajú právo je to len zbor buď blbcov v talároch alebo mafiánsky arogantný sudcovia https://juliuskovacs1.blog.sme...
 

Ukázalo sa ....

Najdôležitejšie je - ako to už bolo v diskusiách napísané - aké máš v svojom telefóne telefónne čísla, a to, kto má na oplátku tvoje telefónne číslo vo svojom mobile.
Ako je možné, že išlo o tajné hlasovanie a Mamojku - napriek tomu, že sa jeho meno vyskytuje v rovnakej Threeme nikto nenamietal ako možného zaujatého sudcu. Samozrejme, nemá dostatok sebareflexie (a také čosi smiešne ako "česť" je vedecko-fantastický pojem) aby sam seba pre možné polemizovanie zo zaujatosti (ani nie zo zaujatosti, ako takej) vylúčil z rozhodovania...
 

 

Vsak v rozhovore bolo spomenute, ze Mamojka aj este jedna sudkyna namietali sami seba. A ze plenum rozhodlo, ze ich nevylucia z rozhodovania.

Tam je ty h ruk viac, co sa myju navzajom.
 

 

Neviem, na základe čoho ÚS rozhodoval, ale ak posudzoval, či sú dané dôvody väzby, ako tvrdí Petková, tak to je právna absurdita, pretože takéto rozhodovanie patrí výlučne do právomoci trestných sudcov.

Myslím si, že všetky tieto 30 rokov staré ústavné nástrahy, ktoré nám tu zanechali štbácki pohrobkovia a ktoré tu ešte stále, aj 30 rokov po revolúcii, strašia v znení ústavy (nadštandardné zaobchádzanie so sudcami, dokonca nutný súhlas ÚS (čo s tým má ÚS?!!), že prezident skladá sľub do rúk predsedu ÚS, že (de facto) vláda vykonáva zastupujúce prezidentské právomoci, TAJNÉ hlasovania o personálnych otázkach v parlamente a pod.) treba už konečne zrušiť.

Pretože sú to práve takéto trójske kone, ktoré štbáckym pohrobkom umožnili prežiť 30+ rokov.
 

To

by aj mňa zaujímalo, v ktorom zákone a paragrafe je ukotvená táto " kompetencia" US.
 

 

Toto je Ústavný Sud, to čo za banda Mamojkovcoch a predseda rozhodnutie nevedel
odkoktať. Fatálna absencia sebaúcty. U.S. chráni zlodejov, no prečo asi? Aký dôvod
mali. Sudcovský talár zaväzuje slúžiť spravodlivosti p. sudcovia. Na tento počin ani slušny výraz neexistuje,ak by som to mal ohodnotiť. Gratulujem p. JUDr. Mamojka
 

Trpká príchuť ...

Tento prípad má trpkú príchuť z dôvodu pomeru 5/8 súhlasov/nesúhlasov Ústvného súdu SR na konanie o väzbe 13 sudcov pred Špecializovaným trestným súdom v B. Bystrici.

Aj keď nevidíme do obsahu spisu i podaných návrhov generálneho prokurátora SR na vydanie súhlasov, vynárajú sa otázky:

1.) Podcenil alebo nesplnil si úlohu generálny prokurátor, ak v tej istej veci napísal tak kvalitatívne rozdielne návrhy ? (úspešnosť práce iba 5/13=38%) ..... alebo
2.) Napísal v 8 prípadoch návrh iba formálne (alebo alibisticky), ak boli v spise boli nedostatočné podklady ? .... alebo
3.) Generálny prokurátor napísal všetkých 13 návrhov dobre a "maslo na hlave" zostáva na Ústavnom súde, ktorého zloženie je také aké je ?

Každopádne niekde v tomto štáte sa stala VEĽKÁ CHYBA, ak sa od rozhodovania o väzbe 13 sudcov dokáže VYBLOKOVAŤ v 8 prípadoch príslušný súd (Špecializovaný trestný súd v B.Bystrici), t.j. ani sa mu neumožní vyhodnotiť zákonnosť dôkazov, ich sila voči ustanoveniam o dôvodoch väzby podľa Trestného poriadku.

Som zvedavý na odôvodnenia všetkých 13 rozhodnutí Ústavného súdu a najmä na ich odborné posúdenie zo strany právnickej obce.

Už totiž zo správania sa predsedu US SR bolo viditeľné, že mu je ten "kúpeľ" na brífingu dosť nepríjemný a doslova hapkal na otázky novinárov, keď mal vysvetliť, ako je možné, že v jednom prípade sa výpoveď kľúčového svedka brala vážne a v iných sa spochybňovala.

Tak snáď dnes alebo najneskôr v pondelok pani prezidentka vymenuje novú vládu a Slovensko dostane NÁDEJ na očistu štátu včítane SÚDNEJ MOCI.
 

 

Návrh bol jeden pre všetkých.
US hodnotil pri každom sudcovi dôkaznú situáciu a na to nemá kompetenciu. To má následne robiť špecializovaný súd.
 
Hodnoť

Od práčky županov k pani Županke

Takto to dopadne, ak sa z práčky županov zrazu stane pani Županová a či Županka, z pisárky na súde pani sudkyňa, alebo z väzenského bachara po založení štátu jeho ústavný sudca.

A tu by rád ktosi upratovať...

K tomu je treba viac generácií, teda trpezlivosť a ochota k neuveriteľným kompromisom.

Ako hovorievali maši otcovia, "Ten zápas nemožno vyhrať, ale bojovať sa musí".
 

Ja by som to videl optimistickejšie.

Stačilo jedno brucho a ako začal istý pán spolupracovať ... keď sa to prevalilo raz, už to pôjde a nezabráni tomu ani ÚS. Ostatne, kde je vôľa, tam je aj cesta a ak dôjdu ľuďom aj posledné zvyšky trpezlivosti, môže sa vymeniť aj ÚS, stačí, ak budú aj naďalej svojvoľne rozhodovať a struna raz praskne.
 

Ak sa zavedú previerky sudcov

tak títo kamarátšaftsky zachránení skorumpovaní sudcovia pred vyšetrovacou väzbou nemajú šance dostať "glajt" a prejsť previerkou.
 

Kým sa tak stane, proprevádzajú majetky

kade tade, alebo do zahraničia. Ale doteraz nebolo žiadne preverovanie a ak sa aj niekto ozval, bol odídený. To sa hádam zmení.
 
Hodnoť

tak tento ústavný súd navolila smerácka

banda, snáď sme nečakali, že bude super.

kiska zachraňoval čo sa dalo, ale zázrak z toho materiálu sa uvariť nedal.
 

Súhlas nebyť KISKU sme v Maďarsku

no čiastočne to vyšlo a s 95 zetonmi sa dá zariadiť že výsledok tajného hlasovania pomer hlasov budú musieť oznámiť.
Ďalej zaklincovat že ústavný súd nie je štát v štáte a moc je odvodená od ľudí.

Explicitny zákaz posudzovať us ústavné zákony do ústavy upraviť články aby si tzv nepodporovali.

Prípadný nález k ústavnému zákonu sa neberie do úvahy pri výkone moci.
 
Hodnoť

Hodená rukavica

Inak neviem nazvať tú spupnú aroganciu, s ktorou páni v pléne usúdili, že Mamojka nie je zaujatý, hoci sa sám namietal. Oni si fakt myslia, že na nich nikto nemôže?
 

 

... súhlasím, to je vrchol arogancie ....
Chcelo by to defenestráciu ÚS ...
 

 

Daj sa liečiť a máš po problémoch.
 

 

Veľké ospravedlnenie, malo to patriť pre "jún".
 

1 2 3 4 > >>

TOP videá