SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dlh Novembru: Diskusia zo Zvolena k 30. výročiu Nežnej revolúcie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dlh novembru 1989 ?

Keď čítam,ako sa strojí feudáloboľševická mafia,milicionári,eštebáci,eroháci a podobná zberba,svojský-v uzavretom kruhu,osláviť "pád komunizmu",tak to nie je obyčajný dlh,ale poriadna sekera.
 

 

áno, ale to je už iná kapitola, my sme si ich zvolili a koľkokrát... November "chcel" predsa úplne niečo iné, ideály boli úplne iné:
https://www.nazor.info/anketa-...
 

Ako zhruba v polovici povedal

Boris Kršnák - chýba reflexia k minulosti.
nevyrovnali sme sa so žiadnou svojou minulosťou - a to je základný prolém
 
Hodnoť

November 89 priniesol morálny rozkad

Verím tomu že je len otázkou času kedy baby ľudia pochopia že väčšia demokracia bola bola pred !!!! rokom 89
 

...

uboziak...
 

Presne to som mal na mysli

Normálny pracujúci človek remeselník sa cíti ako úbožiak .Z toho aj tak malého platu mu štát zobere polovicu a celý večer v správach potom počúva že štát je vlastne mafia
 

 

Skončilo udavanie a ty si musel začať pracovať?
 

Ano november 89 zorganizovali

Ľudia ktorým sa nechcelo pracovať a chceli začať vo veľkom kradnúť . Týchto ľudí režim pred rokom 89 nútil pracovať a im sa chcelo len špekulovať a kradnúť . November 89 otvoril takýmto ľuďom nevídané možnosti . Vytvorili obrovskú čiernu dieru kde sa stratil kapitál ktorý chýbal a chyba pri rozvoji Slovenska.
 
Hodnoť

 

Čím prispelo náboženstvo za 30. rokov od revolúcie pre obnovu spoločnosti a k upevneniu morálnych hodnôt spoločnosti. A ako pomáhalo verejnosti pri budovaní spravodlivosti politickej moci tohto štátu, okrem toho, že sa usiluje kresťanské zákony presadiť pomocou politických strán v parlamente.
 

1244446, podľa bohatého výskytu...

...goríl na Slovensku usudzujem, že aj ty veríš, že pochádzaš z primátov. "Budovanie spravodlivosti politickej moci tohto štátu" máte teda stále pevne vo svojich rukách.
Zrejme H. Hajtová má už aj mužskú mutáciu - a teraz šups s tebou do prezidentského paláca a odtiaľ pre zmenu priamo trubanovi...
 

 

Veď nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. ( Lukáš12,2 )  
 
Hodnoť

 

Nech si politici platia cirkev, ale nech cirkev pomáha občianskej verejnosti, a nebudú strácať podporu verejnosti, a nie slúžiť skorumpovaným politikom, aby sa udržali pri hriešnej moci.
 
Hodnoť

 

Po revolúcii som mala inú predstavu o cirkvi, hoci som si pre náboženstvo ťažko získala pracovné uplatnenie, trpela som tým celý život, dnes by som to pre náboženstvo už neurobila.
 
Hodnoť

Chvala Novembru

Nežná revolúcia nás oslobodila. Samozrejme sloboda bolí. Je len a len na nás koho si zvolíme, ako budeme kontrolovať moc. Akurát jeden bod stále nie je splnený. Odluka cirkvi od štátu.Cirkev zistila, že komunistické zákony sú pre jej hodnostárov (a niektorých politikov) výhodné. Sokolove Pacem in terris v praxi
 


TOP videá