SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obchodník s informáciami usvedčuje Kočnera, on to využil ako kompro na politikov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Najhoršie na tom je to, že nik nič prakticky nevie
 
Hodnoť

 

Najhorsie na tom je, ze ohajoba bola postavena na fakte, ze zmenky neexistovali. V tom pripade existujuca piata zmenka moze znamenat zasadny problem, co uznava aj autor clanku:
"v prípade, že Cvik hovoril pravdu, tak spochybnil celú obhajobu".
 

 

Ak spochybnil obhajobu, to nam asi az tak nevadi, ci?
 
Hodnoť

Ťažký smrad zo „spravodajskej hry“.

Výpoveď „svedka“ Ivana Cvika a ním predložená tzv. piata zmenka vykazuje všetky znaky podhodeného "dôkazu" a rozohrávania spravodajskej hry, teda skôr jej pokračovania. Prvým v rade bol predsa Peter Tóth (vraj „bývalý“ príslušník SIS) a jeho sledovacie komando na novinárov, ktorého všetci členovia boli v „omyle“, že pracujú pre SIS.

Svedok Ivan Cvik nebol políciou už v prípravnom konaní zistený, ani sa sám neprihlásil a teda nebol ani vypočutý, takže sa objavil až na súde. Čo naznačuje, že sa jedná o spravodajskú hru? No predsa skrytý cieľ svedectva a predloženia kópie zmenky, keď niekto :
- Všetko založil len na fikcii tzv. piatej zmenke, ktorá je len kópiou originálu, ktorý však chýba a nie je možné tento znalecky preskúmať a overiť pravosť, čiže kópia piatej zmenky fakticky nemá žiadnu dôkaznú hodnotu, ale ako počiatočný štartér pre spravodajskú hru je výborná.
- Podhodil do mediálneho priestoru nový impulz o „piatej zmenke“, vytvoril ďalší informačný chaos, ktorý u značného počtu občanov vytvorilo predstavu príliš komplikovanej kauzy, v ktorej sa strácajú, niektorých zasa presvedčil, že všetko je to sfalšované a zlodejina,
- V nadväznosti na predchádzajúci dôvod tento ešte rozšíril o zdiskreditovanie a vtiahnutie do mediálneho priestoru „podozrivých“ s kontaktom so zmenkou (Kočnerom) a to prokurátorku a predstaviteľov opozičných politických strán. Je namieste otázka : prečo sa svedok Cvik ani raz nepokúsil tzv. piatu zmenku „predať“ či nepožiadal o jej „sprostredkovanie“ politikov z vládnej koalície, ktorí s určitosťou mali viac možností v „podnikateľskom“ prostredí, teda medzi oligarchami?
- Vyslal jasný signál, odkaz obžalovaným, najmä Kočnerovi, že sme tu, starostlivo to celé sledujeme a je len na tebe ako sa voči nám zachováš, inak máme pripravené ďalšie kroky.

S týmito korešponduje i tvrdenie Cvikom kontaktovaného opozičného politika M. Krajniaka, ktorý o stretnutí s ním uviedol, že „Vyhodnotil som to ako spravodajskú hru a stretnutie som ukončil,“, čiže poslanec to bral ako provokáciu smerujúcu k možnej diskreditácii.

Toto podozrenie na spravodajskú hru maximálne potvrdzuje aj obsah e-mailu svedka Cvika zaslaného poslankyni Lucii Ďuriš Nicholsonovej : „Viem vhodnému záujemcovi na niekoľko hodín alebo dní zabezpečiť originál zmenky Rusko verzus Kočner“ a pokračoval „Maximálna diskreditácia Kočnera a výhra súdneho sporu v hodnote 70 miliónov eur“. A tu už sa Cvik neprejavil len ako sprostredkovateľ Kočnerovej zmenky, ale naopak ako provokatér, ktorý chce opozičnú političku vtiahnuť do súboja s Kočnerom, aby ho „diskreditovala“. A zároveň tu niečo nesedí, pretože tzv. piata zmenka bola vystavená len na 26 miliónov €, tak prečo Cvik uvádza v e-maile výhru súdneho sporu v hodnote až 70 mil. € !?

I z tohto dôvodu, pre vylúčenie zapojenia svedka Cvika (ale aj P. Tótha) do systému spravodajských hier a k prevereniu jeho dôveryhodnosti či pravdovravnosti je dôležité, aby mal súd zistené priamo zo SIS, či svedok bol alebo je príslušníkom SIS alebo osobou spolupracujúcou tzv. legalizant. Preto znie dosť čudne prehlásenie prokurátora Šantu, že „Aj keby bol, aj keby nebol, tak je to úplne nepodstatné.“
 

Toto vypada ako velmi dobry postreh

akurat mam obavy ze toto este ani nie je tak velmi iba kvoli tomuto sudnemu pojednavaniu, ale toto uz je aj jedna z tych predvolebnych investicii do zahmlievania a ohlupovania volicov.
-
Im vsetkym (z tej celej rozvetvenej "Rabovaciej Hordy s.r.o") pojde totiz prave vo VOLBACH uplne o vsetko, a preto sposoby boja a vytvarania zmätku sa este viac zostria a rozne udery a takticke smradiky budu este daleko zakernejsie.
-
Eh bien, alors, bienvenue, mes amis ! C'est l' Slovaquie !
 


TOP videá