SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Gynekológ Záhumenský: Návrh SNS o potratoch je nebezpečný, môže ublížiť plodu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

ako to bolo?

hrdo .. odborne .. slusne .. ?

hrdo kradnu ..
odborne rozhoduju ..
slusne im zaje..va
 

co vam ultraliberalom ci skor neomarxist

tak vadi na zachranovani nevinnych detskych zivotov este aj ten chraneny hmyz ma vacsie prava u nas ako tieto bezbranne deti...to ze niekto pocuva tlkot srdca je pre vas hrozne ale to ze nevinne male dieta pri potratoch roztrhaju na kusy ako nepotrebnu handru oslavujete ako slobodu a vrchol liberalizmu... na vrazdeni deti nie je absolutne nic liberalne je to hlboko amoralne a zvratene...je to vrchol nechutnosti ktory likviduje ludskost, nici to psychicky aj zenu, je to pre jej psychicke zdravie do buducnosti obrovsky sok.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Vyhlásenie o bezpečnom používaní D.U.

Americký inštitút ultrazvuku v medicíne

Vyhlásenie o bezpečnom používaní Dopplerovho ultrazvuku počas 11-14 týždňov (alebo skôr počas tehotenstva)

Použitie Dopplerovho ultrazvuku počas prvého trimestra sa v súčasnosti propaguje ako cenná diagnostická pomôcka na skríning a diagnostiku niektorých vrodených abnormalít. Tento postup vyžaduje značné zručnosti a vystavuje plod dlhým obdobiam relatívne vysokých hladín ultrazvuku. Z dôvodu zvýšeného rizika poškodenia by sa malo použitie spektrálneho Dopplerovho ultrazvuku s vysokým TI v prvom trimestri pozorovať s veľkou opatrnosťou. Spektrálny Doppler by sa mal používať iba v prípade, že existuje jednoznačná výhoda / riziko a trvanie TI a trvanie vyšetrenia sú nízke. Protokoly, ktoré zvyčajne zahŕňajú hodnoty TI nižšie ako 1,0, odrážajú minimálne riziko. V súlade s vyhlásením WFUMB odporúčame, aby:

1. Všetky vyšetrenia by sa mali začať pri zobrazenom TI 0,7, pretože celkové trvanie ultrazvukového vyšetrenia počas tehotenstva nie je možné vopred zistiť. Vyššie výstupy by sa mali používať iba vtedy, ak je to potrebné na získanie adekvátnych snímok a v súlade so zásadou tak nízko ako rozumne dosiahnuteľných (ALARA).

2. Pulzný Dopplerov (spektrálny, výkonový a farebný tok) ultrazvuk by sa nemal používať rutinne.

3. Pulzný dopplerovský ultrazvuk sa môže použiť na klinické indikácie, napríklad na zmiernenie rizika trizómie.

4. Ak sa vykonáva Dopplerov ultrazvuk, zobrazený tepelný index (TI) by mal byť menší alebo rovný 0,7 za predpokladu, že je možné získať adekvátne snímky, a expozičný čas by sa mal udržiavať čo najkratší v súlade so získavaním potrebných klinických informácií.

5. Pri použití Dopplerovho ultrazvuku na výskumné, výukové a školiace účely by zobrazené TI malo byť menšie alebo rovné 0,7 a čas expozície by sa mal udržiavať čo najkratší v súlade s účelmi skenovania. Mal by sa získať informovaný súhlas.

6. Vo vzdelávacích prostrediach by mala byť diskusia o impulzoch impulzov alebo farebných Dopplerov z prvého trimestra sprevádzaná informáciami o bezpečnosti a biologických účinkoch (napr. TI, časy expozície a ako znížiť výstupný výkon).

7. Pri skenovaní materských maternicových artérií v prvom trimestri nie je pravdepodobné, že by to malo vplyv na bezpečnosť plodu, pokiaľ sa embryo / plod nachádza mimo Dopplerovho ultrazvukového lúča.

American Institute of Ultrasound in Medicine
 

 

pocuvanie tlkotu ohrozuje dieta? Lebo ten potrat, pred ktorym ho chcu pocuvat to dieta neohrozi, ze? :D
V tom kontexte pred poratom, ked to pocutie tlkotu srdca je posledna vec, co ma zachranit zivot dietata - to znie velmi divne.

Ale OK, dajme namiesto toho, alebo aspon predtym nieco ine - podobne dobre, aby si to zena rozmyslela a tiez aby to neohrozilo zdravie dietata v pripade, ze sa ho rozhodne matka nezabit.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Naroď si sám.
 

 

myslím že ak si to počúval, alebo si si aspoň prečítal tých pár riadkov, tak si hádam pochopil, ako to doktor myslí. ak si to matka rozmyslí, a dieťa si nechá, môže byť plod poškodený.
 

 

Ono skor ta "ochrana deti" mi pride ako keby dozorca z koncentraku po vojne hovoril, ako dobre sa spraval k Zidom, ze im neskodil zdravie cigaretami.
 

 

prevencia potratov sa nerieši ultrazvukovým vyšetrením dieťaťa ale výchovou rodičov
 

neomarxista?

prosimta si nastuduj co to je, to skor kapitan plagiat je neomarxista...
 

 

Tak to vypadá, keď o interupcii rozhodujú "odborníci" zo SNS, a to väčšinou mužského pohlavia. Nedávno som čítal názor jednej ženy, citujem: "Vykastrujte po splodení dvoch detí všetkých otcov". Nieže by som s tým súhlasil, no má to niečo do seba. Veď na Slovensku nemáme dôležitejšie problémy, a nemusím ich konkretizovať.
 

 

ba dum tsss


PS: zial, on skutocnym potratom (z definicie) nie je :(
 

 

akoze nie? ved ten clovek potratil rozum.
 

 

Asi by ta bolo treba nahlásiť. Ale žiaľ tvoj príspevok nie je ani vulgárny, ani nenávistný; j pravdivý. Pomateni politici kvôli moci sú schopní spraviť uuuuplne všetko. Ja len čakám ústavný zákon že sa nesmie onanovať ani prerušovať suloz. Falošný doktor s podporou 1488ckarov a normovaného komunistu s podporou multiotecka by to hravo presadili.
 
Hodnoť

No povedzte

Čo si zaslúžia títo bastardi a diletanti? Očkovanie detí, teraz toto.
 
Hodnoť

 

To znamená,že ked gynekolog podľa nového zákona SNS poškodí plod,pretože matka si dieťa nechá a experimentovala,lebo musela,môže žena podať na gynekologa tresné oznámenie za úmyselné ublíženie na zdraví podľa paragrafu zákona na jej dieťati..
Z tohoto vyplýva,že gynekologovia nebudú rešpektovať tento SNS obludný zákon a podajú hromadnú žalobu na protagonisstov tohot zákona...HANBA,HANBA SNS!!!!
 

 

Ja hlavne gratulujem pánu gynekológovi k tej logike, že má obavy, ako počúvanie tlkotu srdca môže vplývať na plod, ale zároveň by zrejme nemal problém s tým, keby rovnaký plod bol rozstrihaný v tele matky.

"Ultrazvukové vyšetrenie je štandardnou a bezpečnou procedúrou, ktoré matka a jej nenarodené dieťa absolvuje niekoľkokrát počas tehotenstva. V praxi používame aj tzv. dopplerovské vyšetrenie, ktoré umožňuje zachytiť tlkot srdca dieťaťa. Toto vyšetrenie je využívané špecialistami aj v prvom trimestri na diagnostiku niektorých vývojových vád. Podľa Medzinárodnej spoločnosti pre ultrazvuk v pôrodníctve a gynekológii (ISUOG) je v klinicky odôvodnených prípadoch použitie dopplerovského vyšetrenia v prvom trimestri v poriadku. Ak takéto vyšetrenie môže prispieť k záchrane života pred umelým potratom, je jeho použitie jednoznačne odôvodnené. Zvlášť ak toto vyšetrenie trvá len niekoľko sekúnd,“
https://www.slovoplus.sk/podla...
 

 

No to je mi ale rozpor, skoro ako keby zalezalo na tom ci zena chce ten plod aj donosit.

Ale vy fundamentalisticki panbickari nikdy neprijmete fakt ze plod nerovna sa clovek, takze akykolvek argument je zbytocny.

Keby ste desatinu tej namahy co vynakladate boju za zarodky bez mozgu venovali uz hotovym trpiacim ludom bol by svet rajom. Ale toho sa nedockam, lebo to by chcelo aj realnu namahu a nie len si obcas pochodmi dopriat falosneho pocitu moralnej nadradenosti, ze?
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

TOP videá