SME
Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Operatér chlapca s nádorom dal pre kauzu Lukáš výpoveď (video) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ze "Stal na strane matky" este aj teraz klame, cely spor bol o neochote riesit zle platenu a casto komplikovanu naslednu pooperacnu starostlivost, ak nebude operacia na vlastnom pracovisku...
matka chcela operaciu na dospelej neurochirurgii...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pooperačná starostlivosť detí bola vždy v detskej nemocnici a tam predsa aj patrí. Tu sa jednalo len o samotnú operáciu mozgu. Tie sa desiatky rokov s perfektnými výsledkami robili vo vedľajšej budove - na Kramároch. Čisto "dospelú" neurochirurgiu z Kramárov spravila až ministerka, a to začiatkom 2019, keď sa zriadila úplne nová detská neurochirurgia v detskej nemocnici. Zároveň sa rozhodlo, že odteraz sa budú aj tie úplne najkomplikovanejšie a najvážnejšie detské nádory mozgu z celého Slovenska operovať tam a nikde inde. Keď sa ukázalo, že to tam poriadne nevedia a rodičia sa obrátili na veľkú neurochirurgiu na Kramároch, kde operovali deti dlhoročne tak dobre, že o tom chodili do sveta učiť iných lekárov, tak im operácia v režime platnom do začiatku roka 2019 (hospitalizácia v detskej, operácia na Kramároch) nebola zo strany riaditeľa detskej nemocnice Mudr. Kuželu umožnená. Nepochodili ani u Kalavskej, tak sa to rozhodli nakoniec medializovať. Zvyšok už poznáte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

stratifiakcia

nemocnic v praxi.... ked 2 nemocnice vedla seba vedia spravit to iste...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak, hlavnu vinu na tomto celom ma dr. Kuzela...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To sú čudné reakcie, tak majú na to, aby robili detskú neurochirurgiu alebo nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Šťastný každý...

...čo nepotrebuje pomoc neurochirurga. Nemal som to šťastie. Mal som však šťastie,že 6 cm dlhý nádor na mieche sa dr.ŠUĽAJOVI odstrániť podarilo perfektne cca pred 20 rokmí v BB.
Veľké ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ktovie, čo je za tým všetkým...Avšak výpoveď na tlačovke zamestnávateľa.. Dúfam, že budú takí zásadoví aj o pár dní, a svoje funkcie naozaj skončia, a operatér výpoveď nestiahne.. Keď hrdinovia, tak do konca...Každopádne, toto je zjavná vojna dvoch kliník, to nevzniklo len tak kvôli jednému chlapcovi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ono to po

odvolaní prednostu vyzerá tak, že tá tlačovka aj s výpoveďou a položením funkcií boli len divadlom. Celkom chápem profesora Rudinského, kedysi dávno mu profesor Šteňo ukrivdil a teraz sa zdá, že bude on ten ukrivdený. Kto vie, ako sa to celé skončí, pokračovanie bude dnes. Možno sa na verejnosť dostanú ďalšie "slovo, ktoré sa používa, keď sa nehovorí pravda".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo by bolo,predsa peniaze.

Zistil niekto zo skvelých novinárov,či bežne prepláca ZP zákroky na deťoch dospelým pracoviskám ked vedľa je k dispozícii detské pracovisko?Zistil niekto z novinárov ako sa táto operácia bude nemocniciam platiť a koľko dostane Šteňovo pracovisko za operáciu hlavy a NUDCH za opateru chlapca?Nie je na tomto detské pracovisko silne stratové?Myslím,že včera som to napísala,mama si môže vybrať aj Honolulu,ale kto to zaplatí.Pomohla medializácia,ale novinári si zase neurobili svoju prácu,akurát zdiskreditovali Chrenka,ktorý je dobrý neurochirurg,bol dobrý v B.B.potom bol dobrý v zahraničí,teraz ho zrejme uhovorili aby sa vrátil no a stal sa v tejto kauze jednoznačnou obeťou.A zrejme si tie noviny aj diskusie prečítal,takže ho asi tak skoro na SK neuvidíme predpokladám.A pár dalších si tiež po tejto kauze povie-tak toto k životu nepotrebujem-a zmizne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyjadrili ste to veľmi výstižne

samého ma prekvapuje, koľko "odborníkov za noc" sa tu dokázalo zísť, aby posúdilo postupy doktoraa Chrenka. Celá táto kauza, ktorú spustila tlačovka profesora Šteňa nás bude stáť kapacity. Slovenských lekárov, ktorí hneď za hranicami zistia, že medicína sa dá robiť aj lepšie, slovenských lekárov, ktorí už sú v zahraničí, zvažovali návrat, ale po tomto všetkom si povedia, že neštudovali roky rokúce na to, aby ich verejne prepieral profesor dôchodca, ak jeho veličenstvo má pochybnosti o správnosti postupu a plus zahraniční lekári, ktorí si dobre rozmyslia, či pôjdu na Slovesnko, ktoré vyslalo takýto mediálny signál. Ešte podotýkam, že oeratéri popreli, žeby profesor Šteňo zdvihol telefón, aby to odkonzultoval a sám pán profesor nikdy netvrdil, že konzultoval ošetrujúcimi lekármi na detskej neurochirurgii. Z toho mi vyplýva, že si vypočul len výpoveď rodičov, ktorá mohla byť značne dezinterpretovaná vzhľadom k faktu, že príbuzní nie sú lekári. To akoby nám mali vykladať školári jadrovú fyziku. Ako mohlo toto profesorovi Šteňovi stačiť? Ako mohol na yáklade tohoto vzvolať takź humbug, na ktorź najviac doplatia pacienti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslis, ze prof. Steno si neurobil vlastny nazor priamo z lekarskych sprav a nalezov, pripadne priamo merani urobenych na jeho pracovisku potom, ako dostal do ruk hlavu pacienta. Myslis, ze sa spoliehal na vyjadrenia svedkov, ked robil rozhodnutia, ci a ako operovat?
Predpokladam, ze ked povedal na nieco nazor, bol to jeho nazor a nie neovereny nazor rodica ci ineho lekara.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kto pozeral tie tlačovky jednej aj druhej strany, a trochu do toho vidí, tak mu z toho musí výjsť len jedno.

Operatér zlyhal v tom, že si nevšimol nádor, ale OK, berme, že s tým výbehovým 2D sonografom, čo tam tunelársky kúpili na mieru ušitým obstarávaním, sa mu to mohlo stať. Nemalo by sa, ale mohlo.

Operačná správa už bola v médiách, tak ak ju matka nesfalšovala (na čo by sa už NUDCH určite ohradil), tak do nej Mudr. Chrenko napísal, že po radikálnej exstirpácii nádoru nenašiel sonografom žiadne zvyšky, a operácia prebehla bez komplikácii. Ergo si myslel, že to celé vybral. Síce je to kombinácia zlého prístroja a nedostatku skúsenosti, ale OK.

Problém však je, a to absolútne zásadný, že keď matka chcela vedieť ako to dopadlo (keďže syn nehýbal rukou etc.), tak bola ZAVEDENÁ priamo lekármi v neurocentre. Keď jej pár dní po operácii ukazovali pooperačné MR, tak rodičom chlapca tvrdili, že tam ostal “malý kúsok nádoru” a že sa to ešte odstráni pri ďalšej operácii. Že to smrdelo, je jasné z tej fotky, čo si mama spravila počas prezentácie v neurocentre - na ľavej strane plátna jej ukázali predoperačný stav s prierezom nádoru v jeho najväčšej šírke, a na pravej strane - pooperačný stav - ukázali rez z okraja nádoru, aby to vyzeralo, že je to takmer celé vonku a zostal tam len kúsok. Matka odtiaľ odchádzala s tým, že je tam len zvyšok, a pritom to tam bolo celé. A oni o tom museli dobre vedieť, že jej nehovoria nepríjemnú pravdu.

V prepášťacej správe z neurocentra NÚDCH navyše nebola o potrebe reoperácia ani zmienka.

Keďže sa jej synovi rozpadla rana (môže sa stať) a rukou stále nehýbal, o cca. mesiac oslovila na second opinion prof. Šteňa. Ten jej na MR ukázal nádor a skonštatoval, že nádor tam je defacto celý, a nie malý kúsok, ako si myslela. Mama prvýkrát videla, že na MR sa dá na ten nádor pozerať vo viacerých rezoch a nechcela tomu ani veriť.

Vy by ste v takom prípade nestratili ako rodič dieťaťa k pôvodnému teamu lekárov dôveru?

Oni ju stratili a chceli reoperáciu na kramároch. Tam im vysvetlili, že to samozrejme reoperovať môžu, keďže deti operovali 25 rokov, ale pooperačná hospotalizácia musí vzhľadom na pridružené diagnózy byť detskej nemocnici. Tak ako sa to tých 25 rokov vždy robilo. A presne toto Kužela nechcel rodičom povoliť. Ani za boha. Nikdy. Neprojdou.

Ak sa pýtate prečo, tak za ním stojí zdravotnícka mašinéria Penta-Smer a zjavne je dôležitý pre Penťácke záujmy v rámci stratifikácie a kooperáciou s nemocnicou Bory.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najkrajsie je, ze ministerka vymenovala namiesto prof. Steno na funkciu hlavneho odbornika pre neurologiu Kuzelu a zaukolovala ho, aby zabezpecil, aby v buducnosti sa o problemoch v neurologii nehovorilo na verejnosti a aby sa detski pacienti operovali vylucne v detskom neurocentre.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Problém je inde

Ak by som musel dať svoje dieťa operovať, ako by som to riešil?
Rovno by som sa vy... na detskú nemocnicu a žiadal o vyšetrenie na Kramároch. Tieto tlačovky a kroky Kálavskej dokazujú, že je ako ministerka neschopná a mala by už len kúriť a svietiť.
Teraz som pochopil princíp tej stratifikácie: dať peniaze Našim v podobe drahých operácii a o doliečenie nech sa starajú iný. Čo sa ďalej stane? Keď skončia Šteňovci, tak deti budeme voziť do Prahy a Viedne. Každý z nás vie, že dieťa je to najcennejšie čo máme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zrejme si si nevšimol to podstatné

- kvalifikáciu operatérov.
.
Deti teda nebudeme musieť voziť, ani do Viedne, ani do Prahy. Ja chápem matku, že sa jej výsledok prvej operácie nepáčil. Lenže ona nie je neurochirurg, aby to vedela objektívne posúdiť. A neviem, kto jej vnukol ten nápad ísť ku Šteňovi. Pri všetkej úcte, ale má už 71 rokov. Čiže keď nič iného fyzická kondícia už taká skvelá nebude.
Lepšie by urobila - keď teda nemala dôveru k pôvodnému, tak si mohla žiadať teda druhého z Detského centra.
.
A neťahaj do výsostne odbornej problematiky SMER. Kálavská si mala neverejne obidve strany zavolať a dobre ich zvoziť. A vyhodiť aj Kuželu aj Šteňa mladšieho. Sú ako šéfovia za ten bordel zodpovední.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Smer nie,

ale Pentu. A Kálavská jedného prikryla a druhého a tretieho vyhodila. Ukázala, ako sa veci riešia tak po "našom". Komunisticky. My vám tie deti zoperujeme, aj keď nebudete chcieť, lebo sme do toho investovali obrovské prostriedky a tie prostriedky chceme nazad aj s pekným ziskom. Na to, aby človek posúdil konkrétne túto situáciu, nemusí byť lekár, ani neurochirurg. Bol potrestaný ten, ktorý poukázal na pochybenia a je prosený o odpustenie ten, ktorý tie pochybenia spáchal. Takto to v tejto krajine chodí a je potom zbytočné sa čudovať, že to tu celé aj tak vyzerá. Ako včera povedal v nemenovanom seriály Koleník "takto sme všetci v ri**, pretože celá krajina je plná Malecov" a aj keĎ je ten seriál dosť naivný a prvoplánový, pár vecí je tam až nepekne pravdivých.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nápad matke vštepili neurochirurgovia z Nemecka. ..."„ Lukášova teta Anna Hrušková povedala, že kontaktovali aj jednu kliniku v Nemecku. "Povedali mi: Vy chcete, aby sme vám operovali chlapca a pritom vy tam máte profesora Šteňa, od ktorého sme sa my učili.".....https://domov.sme.sk/c/2223051...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pokial viem, tak v detskom neurocentre nielen neurobili operaciu dokonale, co sa moze stat hocikde, ale ani nemali pristrojove vybavenie potrebne pre operaciu a zaroven do spravy z operacie zapisali nepravdive informacie (ze sa operacia podarila a odstranili cely nador), ktore mohli chlapca stat zivot. Ked ma sef detskeho neurocentra tak nedokonalu kontrolnu cinnost, ze jeho podriadeni mozu pisat tak zavazne nepravdive spravy, tak nemozno doverovat nikomu z toho neurocentra a je zrele na bankrot a prechod do inych riadiacich ruk.
Okrem toho prenikla na svetlo sveta sprava, ze sef detskeho neurocentra odmietol ponuku 200 metrov vzdialeneho dospeleho neurocentra na diskusiu o druhu zakupenych pristrojov. Ja, keby som riadil neskor vznikajuce zariadenie, ktore je len 200 metrov vzdialene od obdobneho, by som diskutoval o tom, co kupit a kupil by som jednak zakladne zariadenie, ktore treba na caste operacie a potom zariadenia, ktore by doplnali existujucu ponuku zariadeni pre malo caste operacie v 200 metrov vzdialenom konkurentovi. To by umoznilo obom zariadeniam robit caste operacie a zaroven pri malo castych by rozsirilo ich moznosti kooperacie. Ale pri minani statnych penazi ide o kooperaciu asi az v poslednom rade.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

tak ako je potom mozne ze prof.Steno ten nador odoperoval kompletne a ten prvy chirurg skoro vobec ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len jedna otázka

Klamal Chrenko o odstránení nádoru po povej operácii?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

TOP videá