SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Riaditeľ pražského IPR: Za parkovanie aj MHD sa má platiť (video) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Tak aj mytne by sa malo platit..
 
Hodnoť

Praha je na míle vzdialená Bratislave

Mali by sme si zobrať príklad, ALE najprv služby potom peniaze. Ak bude MHD v Bratislave aspoň tak lacná ako v Prahe a keď bude tak použiteľná môžme sa baviť o parkovnom. V prvom rade treba MHD rozšíriť tak, aby aspoň tých 15km od centra bolo obsluhované MHD a nie prímestkými autobusmi, Pretože obrovská masa ľudí dochádza zo satelitov, a pre nich by MHD bola alternatívna k autu jedine v tom prípade, ak by to bolo výhodné, V porovnaní s Prahou by musela mať Bratislava hranice niekde pri šamoríne, senci, kitsee alebo v stupave. Takto keď je Bratislava iba najdlhšia dedina sa to s PRahou a ich skúsenosťami nedá ani porovnať. Hranice Bratislavy sa nerozšírili asi od 80tych rokov, pričom Brartislavčania bežne bývajú v PEzinku, Stupave či Senci alebo Šamoríne.
Ale toto vysvetlovať je našej malo-meštianskej duši ako hrach na stenu.
 

Až na jednu malickost

Praha sa rozrastala už za sociku. Za sociku tam išli peniaze z celej CSSR na ich infraštruktúru vrátane metra. Na Slovensku sa postavili 3 úseky diaľnic Kúty - BA ; okolo LM. PO- KE. Jedna trať električiek do Dúbravky. Kvôli metra v Prahe sa tu robilo NIČ. To nie je ohováranie to je fakt. Rozvoj Bratislavy ako hlavného mesta krajiny sám začal v dobe kedy všetky fabriky boli vytunelovane. Postavilo sa trochu viac diaľnic. Nahlavne mesto peniaze nezostali. Teraz keď je krajina v dobrej kondícii a ľudia sú relatívne bohatí ideme len dobiehať infraštruktúrne projekty. Žiaľ nedá sa postaviť metro ani elektricky za rok. Začiatok je v obmedzovaní vjazdu aút do mesta.
 

A ako sa dostanú Bratislavcania

do mesta keď neexistuje mhd?
Alebo lebo administratívne hranice budeme na vždy považovať lužných Stupava za nie Bratislavu?
Títo ľudia študujú, žijú, zabávajú sa v Bratislave - sú Bratislavčania len bez MHD.
Otvára sa naozaj zbytočná téma - dnes je Ba prázdna kde sú Bratislavčania?
Parkovanie je to posledné čo treba riešiť ale dobre sa to komunikuje
 

 

MHD existuje. Praha má tiež hranice a obce kde MHD nechodí. Stupava nie je Bratislava. Poďakovať sa treba ľuďom , ktorí tu vytvorili nezmyselne kraje a z hlavného mesta spravili zhluk dedín a sídlisk. A samozrejme nenávisť Slovákov ( nie všetkých) k hlavnému mestu nedovolí zmeniť zákon o Hlavnom meste SR.
Apropo. Zrovna Stupava nemá problém s napojením na mesto verejnou dopravou.
 

Nie je problém?

Posledný spoj 21:45 zo Stupava do Ba.
Ťažko sa mi argumentuje keď vela ľudí vlastne ani nevie na čo má nárok a za tie peniaze dostáva 6 x horšiu službu.
Hranice Prahy - MHD sú zhruba Malacky, Senec, Šamorín, Pezinok
Pre študentov 6,5 x LACNEJŠIE ako v Ba pričom ide o MHD kde v prahe aspoň raz za hodinu (vrátane CELEJ noci) ide spoj. Nie ako tu že zo Stupava po 21:45 sa človek nedostane.
Takže nech si politici najprv riešia politický problém - financovanie mesta, jeho hranice a podobne a až ukážu že vedia niečo môžu na oplátku čakať niečo od voličov.
Takto zbytočnou témou vallo príde o voličov. A ostatných iba naštve
 

 

Duro, opäť trepeš somariny a porovnávaš neporovnateľné a opäť tu máš tie tvoje fantastické matematické výpočty.

Citujem ťa:
"Ťažko sa mi argumentuje keď vela ľudí vlastne ani nevie na čo má nárok a za tie peniaze dostáva 6 x horšiu službu".
Vysvetli nám ten tvoj citát. Včom a za aké peniaze aký ľud dostáva 6x horšiu službu a voči čomu je tá služba 6x horšia? Ak náhodou porovnávaš našu a pražskú MHD, ako si sa dopracoval k tomu, že naša je 6 krát horšia? Daj nám sem ten matematický vzorec, či argumenty.

Iný citát:
"Hranice Prahy - MHD sú zhruba Malacky, Senec, Šamorín, Pezinok"
Pre mňa novinka, nevedel som, že menované obce sú administratívne začlenené do Prahy.

Ďalší citát.
"Pre študentov 6,5 x LACNEJŠIE ako v Ba pričom ide o MHD kde v prahe aspoň raz za hodinu (vrátane CELEJ noci) ide spoj".

Už som ti inde napísal:
"...ročná študentská električenka v Prahe 1280 Kč = zaokrúhlene nahor iba 50 Eur,-. To isté platí aj senior.
Inak ročná pražská dospelácka 3650,-Kč, = cca 142,-€, čiže dospelý v Prahe platí trojnásobok tarify, než student a senior.

U nás dospelý platí iba dupľu,264,20 €, než študent, či senior, 132 € . Je to viac ako v Prahe, ale tam štát inak prispieva na chod hlavného mesta. Takže takéto porovnávania nemajú moc veľkú vypovedaciu hodnotu.

Jaj a vo Viedni ročná dospelácka električenka má hodnotu až zlodejských 365,- Eur! Zlatá Bratislava! U nás stojí iba 264,20 Eur!"

A iba dodávam, ak pražský študent ročne platí okolo 50,-€, a náš študent 132,10 €, tak to nie je 6,5 krát viacej. Alebo nevieš počítať, alebo úmyselne klameš, dúfajúc, že to nikto nebude overovať.
A naša nočná MHD premáva v hodinovom základnom takte, teda tak, ako v Prahe, a ten takt je o polnoci u nás zahustený na 30 minútový interval.

Máš tam vyššie ešte jeden príspevok, k tomu dodávam nasledujúce:
Osobná doprava sa všeobecne delí na individuálnu, prevažne realizovanú súkromnými osobnými autami, a verejnú, realizovanú vlakom, trolejbusmi, autobusmi, taxíkmi, električkami, loďou a podobne.

Bratislava má isté aktuálne stanovené administratívne hranice, v rámci tých hraníc verejnú osobnú dopravu prioritne realizuje DPB na objednávku mesta.
Za hranicami mesta sú samostatné obce, ktoré sú usporiadané do okresov a okresy do župy, oficiálne do BSK. Tam verejnú osobnú dopravu objednáva z časti BSK, z časti štát.
Teda ak občania Stupavy majú výhrady k verejnej osobnej doprave, majú to komunikovať s BSK, ktorý objednáva prímestskú autobusovú dopravu a nie rušiť Stupavu a včleňovať ju administratívne do Bratislavy iba preto, aby na boku autobusu miesto loga SAD, SL a pod., bolo namaľované logo DPB.
A máme tu aj BID, ktorý postupne integruje spoje rôznych dopravcov do jedného tarifného systému...

Inak na ceste do/zo Stupavy čo ti záleží na tom, že aké logo má autobus nalepené na svojom boku? Hádam to je podstatné, že premáva, alebo nie?

Opakovane si spomenul aj rakúsku obec Kittsee. To ju chceš anektovať do SR a včleniť do Bratislavy iba preto, lebo sa tam nejakí Slováci vysťahovali? Ak majú záujem o verejnú osobnú dopravu k nám, ako prvý krok, majú tam nateraz vlak...

Ešte ťa citujem:
Parkovanie je to posledné čo treba riešiť ale dobre sa to komunikuje

Mýliš sa, začať treba s parkovaním a obmedzovaním IAD, inak sa mesto následkom nadmernej IAD zadusí.
 

 

Ja teraz cca do stredy poobedia budem mimo dosah počítača, tak sa neunáhli, s odpoveďou sa nemusíš ponáhľať, odpoveď si dobre premyslí, lebo ak bude hlúpa, tak dám si tú námahu, aby som na to opäť poukázal, lebo nemám rád, keď nám tlačíš do hlavy kaleráby iba preto, lebo sa učíš v Prahe....
 

Určite to nebudem čítať

Si grafoman ale čítať nevieš.
Tvoje úsudku sú scestné. A na základe vlastných usudkov sa vlastne hadáš sám so sebou.
Stále porovnávas pásma ktoré sú plochou aj kilometrami násobne menšie ako v prahe - ty nevieš ani rátať ako školák.obhajujes blbosti
Kde si zobral to ze sa učím v Prahe?
Aha zase nejaký vlastný úsudok. Aby bolo jasné : pravidelne platím študentom litacku a elektricenku takže viem PRESNE povedať že v BA je to 6x viac
Ty vieš o živote málo lebo máš malý rozhľad a nevieš si ani predstaviť iný život.
V prahe mám 24/7 k dispozícii 300 konove auto, obvykle som jazdíl taxikom alebo na bicykli, ale skúšam jazdit MHD lebo je to mimo zimu atraktívne.
Medzi Prahou a BA jazdím vlakom nakoľko autom mi to nie je pohodlné aj keď je to 2 x rýchlejšie (3 h versus 6 h ( dom dom , nie hl. nádraží a hl. stanica)
V BA mám k dispozícií na tých pár presunov šoféra a samozrejme aj auto, moja firma si parkovacie miesta
vždy prenajíma.
Práve praha ma inšpirovala aby som skúsil MHD v BA. Samozrejme keď nemusím sa na to pozerám oveľa objektívnejšie.
MHD v BA je Nepoužiteľná.
A parkovanie v Bratislave nie je v skutočnosti téma. Je to iba zakrytie neschopnosti riešiť ostatné veci.
 

 

Na konkrétne otázky opäť bez konkrétnych argumentov.

Bežím do práce, tak iba stručne. Večer som zabudol, hore si klamlivo tvrdil aj to, že v Prahe denné linky premávajú aj v noci v hodinovom takte. Praha má sieť nočných liniek, tak ako my a denné linky majú v noci prestávku cca v čase 0:15-4:00.

Teda zvedavo čakám na argumenty, ako si prišiel k údaju, Praha práve 6x lepšia ako Bratislava? 50 Eur v Prahe, versus 132,10 € u nás ako vydá šesťnásobný rozdiel, nie je to ani trojnásobok. Možno máš 500 koňové auto, ale argumentovať a rátať nevieš, tak sa ešte hodne uč a až potom píš.

Čau, letím z domu!
 

 

ale tá podstata je v tom, že kým sa v Prahe budavolo, tu sa nerobilo nič (lebo KSČ), potom sme tu mali dobu temna (Mečiar). Nemôžeš, chcieť, aby Bratislava najprv vybudovala to, čo sa v Prahe buduje už 60 rokov! To je podstata. Takže začať treba najjednoduchšími riešeniami.
Apropo, neviem kedy idú posledné nočné spoje v Prahe do obcí, ktoré nepatria k Prahe
 

.

Nočné spoje do obcí mimo Prahy jazdia väčšinou 1-2 za noc (http://jrportal.dpp.cz/jrporta... linky 951-960). Vlaky po polnoci, okrem toho s výnimkou Posázavského pacifiku jazdí v sobotu a v nedeľu ešte aj jeden flamendrák okolo pol tretej. Treba spomenúť aj víkendovú dopravu na železniciach - v Prahe polhodinový interval, v BA dvojhodinový...
 

RE: b.pityo

"Expert" na dopravu - a ako sa asi tí ľudia prepravia v rámci mesta, ak budeš obmedzovať IAD, za stavu, kedy je MHD zanedbaná aspoň 30 rokov dozadu ?
 

 

Definuj, v čom je 30 rokov dozadu?

A platí vzorec: Menej áut, menej zápch, teda rýchlejšia MHD, ale aj rýchlejšia IAD pre tých ktorí tú (auto)mobilitu v ten deň potrebujú.

Aktuálne vzniká jediný problém, liknavé rekonštrukcie električkových tratí...

A ostatná MHD nemá šancu byť lepšia, pokiaľ vozidlá MHD viaznu v zápchach, ktoré vytvára IAD....
 

RE: b.pityo

To sa vážne pýtaš, že
"Definuj, v čom je 30 rokov dozadu? "

Si snáď robíš p r*de *l ?!
?
 

Je mi ľúto,

ale musím s Vami polemizovať:
"A naša nočná MHD premáva v hodinovom základnom takte, teda tak, ako v Prahe, a ten takt je o polnoci u nás zahustený na 30 minútový interval."
Jeden spoj navyše v jednom smere by som "zahustením intervalu" nenazýval, ale prosím. Čo ale nesúhlasí, je ten "hodinový základný takt". Základný takt v nočnej doprave v Prahe na všetkých nočných električkových linkách a tretine autobusových je 30 minút, v noci na sobotu a nedeľu dokonca 20 minút. 60 minút má len 9 nočných vnútromestských autobusových liniek.
Treba však na rovinu povedať, že Praha v noci žije oveľa viac, než Bratislava. Tomu zodpovedá aj dopyt po preprave a ponuka spojov. Možno namietať, že ak by v Bratislave bola nočná doprava na úrovni pražskej, aj ten nočný život by vyzeral inak. Podľa mňa je však potrebné predovšetkým posilniť dopravu dennú - posilniť víkendovú dopravu (interval 120 minút je hanba, aj ja, hoci fanúšik železnice, cez víkend zvyčajne siahnem po aute), ale aj večernú (napr. posledný spoj do Borinky, dve dediny od Bratislavy - vlastne Stupava je mesto - v kladivách o 21.35 a v SN o 20.35 je takisto nanič). I keď treba povedať, že nové CP po veľkom augustovom tresku výrazne zlepšili ponuku večerných spojení do viacerých obcí.
 

Pán Fundárek,

so mnou nemusíte polemizovať, bol som v Prahe, síce hodne dávno, dva roky na vojne a neskôr som sa živil tak, že som tam jazdil ako rušňovodič v osobnej/rýchlikovej doprave a aj teraz tam často chodím súkromne, viete, staré chodníčky. Teda Prahu a dopravné pomery v nej dobre poznám.

Reagoval som na niekoho, kto z dvoch údajov, menovite z ceny ročnej pražskej študentskej električenky a z toho, že jeho auto má 300 koní, vydedukoval to, že Praha má 6x lacnejšiu, či 6x lepšiu MHD, ako my.
Naviac vzbudzoval dojem, že v jeho milovanej Prahe aj denné linky MHD premávajú aj v noci, a to minimálne v hodinovom takte.

A ľudia-laici, aktuálne pre hroziace poplatky parkovacej politiky poriadne nabrúsení na Valla, mu na túto demagógiu aj naleteli, veď sa pozrite na jeho karmu. Od laikov má samé plusy za somariny.
Tak som mu jeho fantazmagórie vyvrátil, a požiadal som ho, aby nám vysvetlil, ako z výkonu svojho auta a z ceny študentskej električenky vyrátal to, že Praha je 6x lepšia? Nevysvetlil to.

Ja zvyknem ostro kritizovať komunálnych politikov, či úradníkov, kritiku ale aj vždy náležite vyargumentujem. Tak je to totiž smerom k laickým čitateľom korektné, nie im pchať kaleráby do hlavy....

O tom je celá polemika, že porovnáva neporovnateľné, MHD v Prahe je ich problém, naša MHD zas naším, nie to musíme mať, čo Praha, ale to, čo potrebujeme my....
 

:)

mojko, ty uz si si dostudoval, ako je to s tymi "vyhradenymi miestami pre rezidentov" v zone, ktore podla teba ostanu prazdne, ked "rezidenti odidu prec"? a aky je rozdiel medzi _vyhradenymi_ boxami a miestami, kde plati rezidentska nalepka? a ze kto vlastne tie miesta v zone spravuje teraz? lebo posledne si mlel neuveritelne bludy :)

kludne zacni napriklad tu http://www.bps.sk/ - mas to tam pekne popisane pokope, mapku, cenniky :)
 

Bludy?

Si mýliš BPS s ostatnými miestami.
Alebo si fakt myslíš že BPS obsluhuje všetky miesta v BA 1?
Ani netusis o čom píšeš.
Tvoj rozhľad je minimálny.
 

ok

toto nie je o rozhlade, mily moj filozof z kasavarosu, ale o faktoch ;) na rozdiel od teba v tej BA1 zijem, takze mam skusenosti z prvej ruky.

takze sa vratme ku povodnym otazkam:

- ktore miesta na parkovanie v zone SM neobhospodaruje BPS?(nehovorime o sukromnych parkoviskach a plochach, pretoze tie budu vzdy mimo akejkolvek parkovacej politiky nastavenej mestom a je ich v postate minimum)? ulice, lokalita, cisla domov?

- ktore miesta ostanu po odjazde "rezidentov" prazdne a "zablokovane/nedostupne" pre parkujucich nerezidentov?

- uz si si nastudoval rozdiel medzi miestom s vyhradenym parkovanim (zlta karta) a miestom pre rezidentov (zeleno/cerveno/zlto_biela nalepka), medzi poplatkami a rezimom platnym pre taketo miesta?

mas len jeden pokus, tak ho vyuzij ;) inak putujes za vsetkymi svojimi dalsimi virtualnymi identitami :)

pre neskor prichozich - pre lepsie pochopenie odporucam google a vyhladavat "juraj macko" "Duro™" "duro@sme" a podobne - tato entita tu strasi uz roky, kosicka "hviezda zlatej brany", ktora potrebuje presviedcat svojimi bajkami okolie o svojej vynimocnosti :)
 

1 2 3 > >>

TOP videá