SME
Streda, 21. august, 2019 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Odborník na extrémizmus Milo: Zákaz Kotlebovej strany nič nevyrieši (video) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Zlo vitazi ked dobri ludia

neurobia nic...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

demokracia z orwelovho romanu

Ak nevies vyhrat v demokratickych volbach tak to jednoducho zakaz a potom to nazvi najvssou formou liberalnej a progresivnej proeuropskej demokracie .....Vojna je mier, laska je otroctvo a v nevedomosti je sila.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vojna je mier a Kotleba bol dobrý župan :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to si povedal ty....len sa smejem z tychto kovanych progresivnych demokratov a odbornikov, ze kde boli ked sa tu rozkradali miliardy a ci nerobia pisalkov aj v tomto denniku prave pre nich.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zakazujú sa svinstvá, napr. drogy,

znásilnenia a pod. A preto treba zakázať aj NACISTOV.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nazor

Suhlasim, preto by mali media extremistov ako Milo izolovat pipadne trestat za nazor. Ci nie ? Kto urci kto je teda extremista? Raz boli extremistami Sturovci, potom Hlinkovci , potom bol extrem ziadat demokraciu a dnes je extrem zase len to co nejde s hlavnym prudom. Pre mna osobne je extremizmus - liberalizmus - upadok- uchylky- atd atd
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Akí extrémisti?

Sú to NACISTI !
Nazývajme veci pravým menom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

preco

potom v 90% pripadov citam, ze su to fasisti? :-) ja tiez hlasujem za tvoju verziu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ale ved co im na tom zalezi? Nacisti, fasisti, extremisti, ci hoci traktoristi ci flautisti - cokolvek komu napadne a hodi sa ako znevazujuca nalepka, tak sa pouzije, za hlasneho suhlasneho chrochtania inych -istov ( progresivistov ) :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jednoduché vysvetlenie

Fašistické prvky vykazuje Smer a SNS, , zradcovia demokratických hodnôt sú Sieť, čistí kolaboranti sú Híd, no a čistí nacisti sú Kotlebovci.
Keby sa nedajbože znova niečo zomlelo a nastal by znova režim podobný tomu 1939-45, to si píš, ako by sa týpky zo Smeru, SNS, Hídu,Siete znova vyfarbili a to nemám na mysli len vrcholných politických predstaviteľov ale vôbec bežných ľudí s nimi sympatizujúcich. No a Kotlebovci by boli čisté gestapo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak čo sú ??

Ncisti , alebo fašisti ?? Opäť sa slovenský pospolitý ľud nemá o čom baviť . A kto je to Milo ???Čo zažil alebo kto ho oprávnil sa takto vyjadrovať ?? Lebo rôzny pseudo odborníci na extrémizmus a kde aký politologovia no čkoda komentovať mnohý makajú vo fabrikách za nízke mzdy , tak načo sú im tie vysoké školy ?? A takýto sa vyjadrujú k dejinám Slovenska veď to majú všetko sprostredkované bez vlastného úsudku a zážitkou .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fašistické prvky vykazuje Smer a SNS, zradcovia demokratických hodnôt sú Sieť, čistí kolaboranti sú Híd, no a čistí nacisti sú Kotlebovci.
Keby sa nedajbože znova niečo zomlelo a nastal by znova tupý režim podobný tomu 1939-45, to si píš, ako by sa týpky zo Smeru, SNS, Hídu,Siete znova vyfarbili a to nemám na mysli len vrcholných politických predstaviteľov ale vôbec bežných ľudí s nimi sympatizujúcich. No a Kotlebovci by boli čisté gestapo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hmmm...extrémizmus. Extrémizmus je podľa mňa delenie ľudí na nadľudí a podľudí, extrémizmus je prenasledovanie, zabíjanie ľudí, mužov, no i žien a detí, na základe ich rasy, národnosti, vierovyznania,. ..A schvaľovanie takéhoto počínania. Teda, myslím, že nie liberalizmus a ani nie klasický konzervatizmus, ale fašizmus, nacizmus, komunizmus, maoizmus a podobné zverstvá. Btw, mám takú otázku na Kotlebu, jeho prívržencov, obdivovateľov vojnového Slovenského statu, voličov (aj z radov časti kléru a najpravejších kresťanov). Modelová virtuálna situácia. Rok 1940, vlak Bratislava - Žilina, v kupé sedí Kotlebu. Otvoria sa dvere a chce pristúpiť trojica cestujúcich. Žid Jozef, Židovka Mária (tá istá, ktorá bude o 70 rokov "vymenovaná" za "patrónku" akejsi strany) so Synom. Židia, migranti...Čo spraví Kotleba? a) radostne vyskočí, povie vitajte, cíťte sa tu ako doma, je to pre mňa, pre nás Slovákov česť alebo b) alebo ako správny Slovák ctiaci zákony Slovenského štátu, ktoré, o.i., zakazujú cestovať smradľavým Židom v jednom vozni s roduvernými Slovákmi, na najbližšej stanici zavolá žandárov či príslušníkov Po Hliníkovej gardy (tie uniformy sú si dosť podobné, však?), aby s tými drzími Židmi spravili poriadok. Čo si už tí dovoľujú! Tak čo je správne? a) či b)? That is a Question! Alebo odpoveď na to čo je to extrémizmus?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len taka blba otazka...na zaklade coho je p. Milo (a su aj dalsi) oznacovany ako expert?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lebo je expertom na vsetko k comu sa prave treba vyjadrit (je to taky biely kôn). Raz je expertom na extremizmus, inokedy je expertom na ludske prava, rasizmus, ked treba tak je expertom na globalnu europsku bezpecnost. Je to sice pravnik, ale urcite sa vie vyjadrit aj o osypkach, len ho v tejto problematike nikto neoslovil.
Je to podobny "expert" ako Butora, Meseznikov, ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tento expert nevie základné veci

No a tento expert nevie, že Hitlerovský režim bol krajne ľavicový, že Hitler bol socialista, ktorý odstránil nezamestnanosť, dal zdravotníctvo zadarmo, miloval zvieratká atď.

Citujem z článku:
Filozof kapitalizmu bol Adam Smith (pravicové myslenie). Filozof marxizmu (ľavice) bol Karol Marx. Filozofom fašizmu bol Giovanni Gentile (1875-1944). Súčasné ľavicovo orientované školstvo o tejto osobe veľmi nevyučuje, a to zo zrejmých dôvodov.

Gentile bol odovdzaný socialista. Veril v tzv. skutočnú alebo pravú demokraciu, kde sa jednotlivci ochotne podriaďujú štátu. Jeho myšlienky boli ovplyvnené Marxom a podobne ako on, túžil po spoločnosti, ktorá je ako rodina – komunita, kde sme my všetci. Je to veľmi atraktívna myšlienka ľavičiarov, kde centrálnu úlohu hrá vláda, lebo cez vládu si ľudia navzájom pomáhajú. Sloganom demokratickej strany v USA v roku 2012 bolo: „Vláda je jediná vec, ktorej všetci patríme.“

Pre Gentileho je fašizmus uskutočniteľnejšia forma socializmu, pretože marxizmus mobilizuje ľud podľa sociálnych tried, ale fašizmus mobilizuje ľud na základe národnej identity a aj na základe tried. Inými slovami, fašisti sú socialisti s národnou identitou. Nemeckí fašisti sa pôvodne nazývali nacisti, t. j. národní socialisti.

Gentile chcel, aby všetky činnosti jednotlivca boli vykonávané v záujme spoločnosti. Nerozlišoval medzi súkromným záujmom a verejným záujmom, čo je úplne opačné myslenie, ako má konzervatívny kapitalizmus (pravica). Keďže spoločnosť zastupuje štát, potom podriadenie sa spoločnosti znamená podriadenie sa štátu. Štát povie každému, čo si má myslieť a čo má robiť.

Profesor Gentile, ktorý poskytol intelektuálny základ pre fašizmus vôbec, neskôr pracoval pre Mussoliniho vládu ako minister verejného vzdelávania. Mussolini uplatnil Gentileho slová do praxe. Mussolini napísal vo svojej knihe Doktrína fašizmu (La Dottrina del Fascismo): „Všetko je v štáte a nič ľudské neexistuje alebo nemá hodnotu mimo štát.“

Konzervativizmus chce, aby vláda bola čo najmenšia, aby sloboda jednotlivcov mohla prospievať. Ľavicový liberalizmus chce opak, podobne ako Mussolini či Gentile: v prospech centralizovaného štátu chcú získať zdroje jednotlivcov.
Hitler, dominantná postava fašizmu, a predseda Národnosocialistickej robotníckej strany o sebe napísal Ottovi Strasserovi: „Som socialista a veľmi odlišný druh socialistu od tvojho bohatého priateľa Reventlowa.“ Ďalšia postava, Goebbels, napísal do svojho denníka, že židovský bolševizmus bude v Rusku vykorenený a miesto neho zasadený „skutočný socializmus“ (der echte sozialismus). Napriek tomu, že Goebbels bol klamár, nikto nemá vysvetlenie, prečo by klamal vlastnému diáru.

Tieto slová sa ľavičiarom veľmi dobre nečítajú, lebo to konfrontuje ich svetonázor. V každom prípade, ľavica je vedená veľmi blízkou filozofiou, ktorá fašistov nakoniec priviedla k zlým rozhodnutiam a hrozným skutkom.
https://www.milost.sk/logos/cl...

Predpokladám, že ľavičiari tento príspevok čoskoro vymažú, lebo jedným zo znakov extrémnej ľavice (a fašizmu) je obmedzovanie slobody prejavu.
#BanMeToo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto si od teba skopirujem a

pouzijem ked niekto bude argumentovat fasizmom ako krajnou pravicou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak, dokonca Hitler bol aj obdivovateľom Lenina. Hitler ale presadzoval národný (rozumej nežidovský) socializmus, kde by o všetkom nerozhodovali ˇidia tak ako v Rusku po VOSR.
Podobné snahy boli aj v ZSSR, ale tam sa s nimi vysporiadali sériou tzv. leningradských procesov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nepises pravdu.
Pravica a lavica, hoci velmi nepresne oznacenia, sa delili najma podla postoja k rovnosti.
Pravica (dokonca aj ta kvazi umiernena) tolerovala nerovnost ako prirodzenost, do ktorej by nemal nikto zasahovat, a uz vobec nie stat. Sam Herbert Spencer, znamy to klasicky liberal, zacal s myslienkami socialdarwinizmu, ktore Hitler doviedol do absurdna. Jasne, respektovala sa rovnost pred zakonom, ale otazka znie, aku vahu mala rovnost pred zakonom v socialne strukturovanej nerovnej spolocnosti v minulych storociach?

Naopak, socialisti bojuju za rovnost, ti krajnejsi aj za rovnost socialnu a ekonomicku.
Tvrdit, ze Hitler bol komunista ci socialista, je odveci. Lavicu mimochodom neznasal, co celkom jasne pisal aj v Mein Kampfe a co bolo mozne vidiet aj v nemeckych uliciach v jeho rokoch. V ramci NSDAP bolo lavicove kridlo, ktore sam AH zlikvidoval (bratia Strasserovci). V Nemecku fungoval kapitalizmus, sukromne vlastnictvo nebolo dotknute, ak ste zrovna neboli nahodou Zid.
Nakoniec, predsa doraz na narod a stat je nieco, co marxistom vobec nesedelo, Marx totiz sam pisal, ze proletari vsetkych krajin spojte sa. Pre nich hranice nehrali rolu, lebo dolezite bolo rozdelenie do tried.
Co sa tyka fasizmu, ten sa charakterizoval ako tretia cesta. Nehlasili sa ani ku kapitalizmu ani k socializmu. Zjednodusujes, ale vysvetli mi, preco sa najvacsi nepriatelia objavovali najma z prostredia lavice a preco naopak, mali vela spojencov z konzervativnych kruhov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Globsec

osýpky ?neviem, neviem. ale kiahne sa ako biologická zbraň používali
https://www.globsec.org/people...
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

TOP videá