SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prezidentské voľby 2019: Politikom alkohol do rúk nepatrí (video) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Breier a Okruhlica, skúste niečo o Ficovi...
 

alebo:

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Akože niekto napíše blog na základe životopisu na linked in a vyvodzuje z toho niečo? To je, akoby si chcel overovať odbornú spôsobilosť na základe wikipédie. Vieš čo je to linkedin? Pozri sa ako tam vyzerá väčšina profilov.Sú tam naozaj len základné informácie.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

O akých nezrovnalostiach hovoríš? Žiadne nezrovnalosti neexistujú, existuje len jeden bloger, ktorý si očividne nedal ani tú robotu, aby si vyžiadal od Čaputovej vyjadrenie.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Prepáč, nikoho ani nenapadlo, že by mala dokladať takéto kraviny. Pýtať sa advokáta na koncipientskú prax je asi taká blbosť, ako keby si sa chcel pýtať inžiniera na to, či má maturitu.
 

 

Dalo by sa súhlasiť, keby sa pani podpredsedníčka PS neusilovala o získanie "moci v štáte" uchádzaním sa o verejnú funkciu prezidenta.

Maturita obyčajného inžiniera môže znepokojovať iba ak jeho zamestnávateľa.
 

 

Počúvaj. Ty asi nemáš vysokú školu. Ja som ešte nezažil, že by odo mňa zamestnávateľ požadoval doklad o inom ako najvyššom vzdelaní.
 

 

Tu nejde o "najvyššie dosiahnuté vzdelanie", ale o podozrenie z podvodu. Podpredsedníčka PS má čo vysvetľovať.
 

 

Podozrenie? Ty nechápeš, že celé to tvoje podozrenie je postavené na linked in? To má akože Čaputová okamžite reagovať na každé podozrenie, ktoré si vymyslíš? Ale ak ťa to trápi, požiadaj ju, alebo jej volebný tým oficiálne o vyjadrenie.
 

 

Nuz, uz dlho ocakavame, kedy nam svoje vzdelanie preukaze pan Danko, mozeme pockat aj na Caputovej vyjadrenie, mne to nevadi...
 

Celý blog je zbierka nezmyslov.

Aj keby to bola pravda. Teda že na Linkedln si caputova dáva presný životopis - čo nikto normálny nerobí (dávajú sa tam len významné veci a nie kde niekto praxoval ak to nie je nejaká super firma) tak NIJAKO to nespochybňuje jej vzdelanie.
Nijako to nespochybňuje ani jej príjmy. Ani pracovnú kariéru.
Skúsim od podlahy: v rokoch 2007 - 2017 mať príjem v Bratislave okolo 3500 mesačne nie je nič špeciálne. Je to fajn ale nie je to nič nedosiahnuteľné.
Toľko k tomu blogu, čo musel písať naozaj dosť nerozhladeni a veľmi málo múdry človiečik.
 

A čo aj prezident Zeman pije

A myslím si že stokrát lepší prezident je opitý Zeman ako by bol triezvy Drahoš keby si Češi zvolili za prezidenta jeho.
 
Hodnoť

 

Vážení páni doktori, psychológovia, vôbec nechcem polemizovať s Vami o škodlivosti alkoholu aj v minimálnom množstve, lebo na to nemám odborne. Ale rovnako tak poviem, že ako človek normálny, nepotrebujem žiadne morálne autority /ani prezidenta/ ako vzor. Morálku musí mať každý v sebe. Ten, kto nepije, tak nebude piť len preto, že to robí prezident, alebo ktokoľvek iný. Ten, kto pije, ten si dá "do seba" bez ohľadu na to, či bude vidieť prezidenta s pohárom v ruke, alebo nie. O sebe, ale aj o obidvoch dospelých v našej rodine môžem povedať , že sme abstinenti. Naša ročná spotreba alkoholu, alebo lepšie povedané - kúpené množstvo alkoholu v našej rodine predstavujú 4 plechovky piva Guinness pred vianocami a jedna fľaša šampanského na Silvestra. Niekedy sa stane, že tie štyri plechovky sa vyhodia nespotrebované na nasledujúce Vianoce, a víno sa tiež nedopilo hádam ani jeden raz. Keď je ten alkohol taký nebezpečný, ako odznelo v texte, dokonca nebezpečnejší ako marihuana, tak prečo ho nezakážeme/neodvolávajme sa na prohibíciu/? Marihuana je zakázaná, používanie trestné, fajčiarov sme vyhnali z reštaurácií, verejných budov, tak prečo "nezatočiť" aj s touto metlou ľudstva. Či spotrebné dane z alkoholu prebijú aj škodlivosť?
 

Alkohol a cigarety veľmi prospievajú...

štátnemu rozpočtu. To nikto nemôže spochybniť. A tak je najlepšie permanentne na ne zvyšovať DPH. Boj proti alkoholu a cigaretám je len teoretickým bojom na papieri alebo "huba plná rečí" ale "skutek utek".
 

 

Podľa môjho názoru mu z dlhodobého hľadiska škodia.

Štátnemu rozpočtu v skratke prospieva veľa disponibilnej a kvalitnej pracovnej sily. Cigarety a alkohol rôznymi krátkodobými aj dlhodobými účinkami túto disponibilitu znižujú. Samozrejme, ten efekt je veľmi slabý, ale je tam.

Ono je to niečo, ako vplyv odhadzovania odpadkov na zem na HDP. Z krátkodobého hľadiska môžeš povedať, že to HDP dvíha, lebo to dáva prácu ľuďom, čo zametajú chodníky. Z dlhodobého hľadiska tí ľudia mohli namiesto toho robiť niečo produktívnejšie, čo by HDP dvihlo viac. A navyše, neupratané odpadky ti môžu spôsobiť kopu všelijakých komplikácií (upchaté kanály, úrazy, choroby), ktoré stoja ďalšie peniaze.

Takže dobre vychovaná spoločnosť, ktorá nepije a nefajčí, a ani nehádže odpadky na zem, sa má lepšie.
 

Na to aby to bola pravda

tak to by štát nemohol preplácať liečenie chorôb z následkov nadmerného pitia alkoholu a fajčenia cigariet, ďalej nemohol by uznať na takéto choroby invalidný dôchodok.
 

nechce sa mi googliť

ale tuším to bol kanadský výskum ktorý preukázal že napriek zvýšeným výdavkom na zdravotnú starostlivosť pri nadmernom fajčení a nadmernom pití štát ušetrí na kratšej dobe vyplácania dôchodkov (pokiaľ je samozrejme zdravotný aj dôchodkový systém reálne sponzorovaný štátom) a to tam nepočítali spotrebné dane...
 

1 2 3 4 > >>

TOP videá