BRATISLAVA. Šéf rezortu spravodlivosti Boris Susko chce pre výsledky auditu pri dotáciách v oblasti ľudských práv zvolať Radu vlády SR pre ľudské práva. Urobiť tak plánuje po ukončení celého procesu. Poukázal na to, že audit odhalil manipulácie a porušenie zákona pri prideľovaní dotácií. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády.
Ďalej sa vyjadril aj k rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu v prípade bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Ten ho v utorok uznal za vinného.
"Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. Podľa mojich vedomostí ešte prebieha trestné stíhanie vo veci zneužitia právomocí verejného činiteľa s ohľadom na manipulácie vyšetrovania alebo manipulácie s dôkazmi pri vyšetrovaní práve aj v tomto prípade, takže ešte sa môžeme možno dočkať aj nejakých prekvapení, uvidíme, ako bude proces pokračovať," povedal po stredajšom rokovaní vlády.