SME
Štvrtok, 21. september, 2023 | Meniny má Matúš
Cez čiaru

Cez čiaru

Investigatívna relácia o korupcii,
spoločenských problémoch a občianskych témach.

Načítavam video...

Cez čiaru: Z čoho financujú Uhrík a Suja stranu a vlastné majetky?

Sledujte nový diel relácie Cez čiaru.

Predseda strany Republika Milan Uhrík poskytol na stranícku predvolebnú kampaň pôžičku 200-tisíc eur. Okrem toho spolu s manželkou kúpil od roku 2019 nehnuteľnosti za ďalších viac ako 420-tisíc eur. Len nedávno sa stal bez hypotéky majiteľom bytu v luxusnom nitrianskom komplexe Orbis.

Podrobný pohľad na jeho príjmy analyzuje, či si to mohol dovoliť len z úspor a europoslaneckého platu a odhaľuje pochybnosti, odkiaľ tieto peniaze pochádzajú.

Pôžičku na stranícku kampaň poskytol Republike aj jej podpredseda Miroslav Suja, hoci jeho firmy sú v strate. Suja má silné podnikateľské zázemie v Detve a ľudia sú tu ochotní hovoriť o jeho vplyve len anonymne. Podpredseda Republiky a jeho firmy vlastnia v Detve rozsiahle majetky a jemu blízke osoby získavajú v meste lukratívne verejné zákazky.

Sujova firma tiež v minulosti v Detve profitovala zo zneužívania mestského štrku na súkromné účely, pričom M. Suja pôsobil v tom istom čase v orgánoch zodpovednej mestskej firmy. Ako to vysvetľuje primátor Detvy Branislav Baran?

Vysokú pôžičku poskytol Republike pred voľbami aj ďalší jej podpredseda Milan Mazurek. Sám je však zadĺžený a požičaná suma je viac, ako zarobí za celý rok. Odkiaľ teda majú predstavitelia Republiky peniaze? Sledujte nový diel relácie Cez čiaru.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu