Využívaná bude na vyučovanie a vysvetľovanie energetických stratégií, na monitoring a zlepšenie nakladania s energiami v existujúcich budovách, ale napríklad aj na využívanie vodíka. Projekt získal podporu z eurofondov a bol súčasťou celkovej modernizácie školy za 1,4 mil. eur. Vybudovanie samotnej učebne z toho tvorilo približne polovicu 750-tisíc eur. Spolu s odbornou učebňou dnes v škole pre mladých energetikov otvorili aj vonkajší cvičný polygón distribučných sietí vysokého a nízkeho napätia.
Projekt privítalo viacero energetických firiem. Ich predstavitelia hovoria o podpore mladých talentov v čase, kedy na trhu chýbajú kvalifikovaní pracovníci.
Študentov týchto odborov si podľa nej do duálneho vzdelania vyberá napríklad Západoslovenská distribučná, žiaci tam potom zostávajú aj pracovať. O absolventov majú záujem aj Slovenské elektrárne a ďalšie spoločnosti.
Projekt chce zároveň prispieť k cieľom TTSK v Koncepcii zníženia energetickej náročnosti a prevádzkových nákladov v zariadeniach TTSK, ako i Nízkouhlíkovej stratégii TTSK. Z pohľadu Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj kultivuje u študentov zručnosti zamerané na zmenu klímy, ochranu a trvalo udržateľné využívanie prírodných zdrojov, obnoviteľné zdroje energie.