SME
Štvrtok, 28. september, 2023 | Meniny má Václav

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Bálint: Primátor Šimko si náš festival ani nevšímal, kým som ho neskritizoval

Po kritike primátora a poslanca za Sme rodina Jozefa Šimka, dostal výpoveď.

"Primátor nám zrušil dotáciu argumentujúc, že festival je nič neriešiaca akcia, ktorú navštevuje strašne málo ľudí a že na to mesto vyhadzovať peniaze nebude. Pritom s dotáciami doteraz nikdy problém nebol," opisuje organizátor festivalu Fraj v Rimavskej Sobote Tomáš Bálint situáciu, ktorá nastala v meste po kritike primátora v jednom rozhovore. Zašlo to tak ďaleko, že poslanec za Sme rodina Jozef Šimko Bálinta pre jeho výrok, že je slabý primátor dokonca prepustil.

"Predtým sme nemali žiadny problém. Šimko si ten festival nevšímal, ale odkedy vyšiel článok, začali sa diať veci a vyvíjať tlaky na šéfku mestského kultúrneho strediska, aj na moje prepustenie. Oficiálny dôvod bola moja nadbytočnosť a snaha o zvýšenie efektivity práce. Čo je v kontexte všetkých aktivít, ktoré som tam robil dosť bizarný dôvod. Všetci kolegovia sa ma zastali a argumentovali, že ten dôvod je absurdný a že príčiny mojej výpovede sú vykonštruované," opisuje svoju výpoveď Tomáš Bálint.

Ako sa stalo, že festival Fraj v Rimavskej Sobote je ohrozený? Aká je budúcnosť mladého človeka, ktorý sa do Rimavskej Soboty vráti? A čo by Gemeru najviac pomohlo? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s organizátorom festivalu Fraj, Tomášom Bálintom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu