SME
Sobota, 23. september, 2023 | Meniny má Zdenka

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Mikloško: Katolícku cirkev ešte čaká veľký zápas s extrémistami

Aj PS a SaSka budú musieť robiť ústupky.

“Minútu po výsledkoch volieb uvidíme, aká je situácia. Otázka, že aby urobili nejaké ústupky, smeruje väčšinou ku KDH. Ale túto otázku budeme musieť vážne položiť aj progresívcom a SaSkárom. Vo chvíli, keď máme ísť spolu do vlády, si musia aj oni zvážiť, či urobia ústupky.

Či nájdeme nejaký spoločný prienik, kde nikto z nás nestratí svoju identitu. A to bude požiadavka aj smerom ku KDH, aj smerom k progresívcom a SaSke,” hovorí disident František Mikloško, ktorý sa opäť rozhodol kandidovať z 12. miesta na kandidátke KDH.

“Zákon o interrupciách, opakovane, bola kozmetická úprava a ani ten neprešiel. Tam som pochopil, že tadiaľto cesta nevedie. Pracujme na výchove, na sociálnej pomoci. Táto vláda mala byť najkonzervatívnejšia, samotná Anna Záborská povedala, že Matovič bol najviac prolife premiér a neprešlo to. Táto cesta nie je dobrá,” hovorí Mikloško.

Kde robí KDH chybu? Prečo im za tie roky odišlo zo strany toľko osobností? Prečo si myslí, že KDH by malo ísť do koalície s Progresívnym Slovenskom? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Františkom Mikloškom, disidentom, bývalým politikom a teraz kandidátom strany KDH.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu