SME
Štvrtok, 8. jún, 2023 | Meniny má Medard

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Kultan z Dôvery: Úrad pre dohľad je posadnutý Pentou

Výnimkami na lieky politici klamú ľuďom.

"Úrad pre dohľad je doslova posadnutý Dôverou a Pentou. Čiže nerieši reálne problémy, ale venuje sa takmer výlučne Dôvere," hovorí riaditeľ poisťovne Dôvera Martin Kultan.

"Nechceme vládu, ktorá bude prívetivejšia k Pente, ale normálne fungovanie sektora. To, čo sa dialo posledné tri roky v zdravotníctve, si budeme pamätať ako stratené roky. Nedávno vyšla správa Úradu pre dohľad, Dôvera sa tam vyskytla 80-krát, Penta 20-krát, ostatné problémy sa tam zamlčiavali.

Dúfam, že tu bude vláda, ministerstvo zdravotníctva, ktoré nebude rozhodovať centrálne z nejakého kopca pomocou byrokratických úradníkov. Prajem si, aby sme tu mali normálne stabilné financovanie. Prajem si hlavne dlhodobú stabilitu," dodáva Kultan.

Ako je možné, že súkromné poisťovne platia menej peňazí za rovnakú operáciu ako Všeobecná zdravotná poisťovňa? Nie je to tak, že chaos vo financovaní vyhovuje odlievaniu peňazí zo systému? Je táto vláda nepriateľská k Pente? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľom poisťovne Dôvera Martinom Kultanom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu