SME
Štvrtok, 28. september, 2023 | Meniny má Václav

Vyrastala v osade, prijali ju na vysokú školu v USA, no americký sen prekazili financie

Pozrite si rozhovor z projektu Akana.

Načítavam video...

Janka Zacharová je milé, malé, éterické žieňa, z ktorého vyžaruje niečo veľmi pekné a veľmi krehké. Niektorí to "niečo" nazývajú aj ľudskosť a neuveriteľná empatia. A v nich je Jankina sila.

Janka pochádza z rómskej osady Poníky, neďaleko Banskej Bystrice. Už na základnej škole Divé maky objavili jej tanečný a herecký talent a bolo viac ako logické, že jej kroky sa uberali počas stredoškolských štúdií umeleckým smerom - študovala na konzervatóriu v Košiciach.

Po maturite jej kroky viedli na prestížnu medzinárodnú školu United World College v Mostare v Bosne a Hercegovine a odtiaľ mala otvorenú cestu na štúdiá dramatických umení v USA, ibaže... Ibaže okolnosti, peniaze a tak ďalej.

Viac nebudeme prezrádzať, pozrite si sami tento zaujímavý rozhovor o umení, vzdelaní, hodnote peňazí a o rodinných vzťahoch, o dcérach a otcoch a o nádeji, ktorá svieti na horizonte našich životov, stačí za ňou vnímavo kráčať.

Rozhovor moderujú Daniel Bunda, Teri Čikoš a Michelle Kubištová, ktorá pripravila o mladých, inšpiratívnych Rómoch a Rómkach z AKANA - TERAZ aj knihu rozhovorov Svet podľa Michelle.

Všetky rozhovory z cyklu nájdete na stránke projektu AKANA - TERAZ.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu