SME
Piatok, 2. jún, 2023 | Meniny má Xénia, Oxana

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Samotný z Teplárne: Z uznesenia v parlamente som zhrozený. Je to aj medzinárodná hanba

Politici si tému LGBTI+ ľudí neštudujú.

"Aj týmto hlasovaním vidíme, že politici a političky prispievajú k zhoršenej atmosfére na Slovensku a k tomu, že sa tu LGBTI+ ľudia necítia bezpečne," hovorí Roman Samotný o hlasovaní v parlamente, ktorý na návrh Anny Záborskej a Anny Andrejuvovej odmietol uznesenie Európskeho parlamentu po streľbe na Zámockej.

"Ja som bol zhrozený. Pre mňa je šialené, že Európsky parlament prijme uznesenie, ktoré nie je ani právne záväzné, skôr je to o odkaze a symbole, že pamätajte na bezpečnosť vlastných občanov a občianok.

A naši zákonodarcovia prijmú uznesenie, ktorým vlastne hovoria, že nechceme pamätať na bezpečnosť vlastných občanov a občianok, lebo bezpečnosť a dôstojný život LGBTI+ ľudí je nám ukradnutý. Je to aj medzinárodná hanba, neviem, na čo to bolo dobré," dodáva Samotný.

"Tak som sa nádejal, že v tieni tých udalostí a v rámci všetkého hrozného, čo sa stalo, spravia aspoň nejaké konkrétne kroky. Prísľubov politikov bolo veľa, ale je veľké sklamanie, že reálnych zmien je zlomok," hovorí Roman Samotný, majiteľ Teplárne, v ktorej terorista na Zámockej vraždil.

Čo sa zmenilo šesť mesiacov po streľbe na Zámockej? Obáva sa najbližších mesiacov, keď sleduje mnohé nenávistné návrhy poslancov proti queer ľuďom? A čo je teraz s Teplárňou? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Romanom Samotným, majiteľom Teplárne na Zámockej.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu