SME
Piatok, 2. jún, 2023 | Meniny má Xénia, Oxana

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Dvořák z PS: Vláda nás bude pol roka držať v ilúzii, že Rázsochy stíha

Problém je, že úradníci musia robiť politickú robotu.

"Mám obrovskú pochybnosť, či sa to stihne. Investičný semafor ukazuje, že mešká medicínsky plán, projektová dokumentácia, prakticky mešká všetko. A druhá vec je chaos, čo tu je. Neprijímajú sa zákony, ktoré súvisia s Plánom obnovy a ohrozujeme peniaze, ktoré majú prísť na Rázsochy.

Obávam sa, že táto vláda v chaose a marazme nás chce naťahovať ešte pol roka, a držať nás v nejakej ilúzii, že sa Rázsochy budú stíhať. Vidíme všetky stopky a výkričníky, že sa to pravdepodobne nestihne," hovorí expert na zdravotníctvo Progresívneho Slovenska Oskar Dvořák, ktorý pracoval na ministerstve zdravotníctva na reforme nemocníc.

"Neviem si spomenúť na ministra, na ktorého by som vzhliadal a vedel povedať pozitívne kroky. Najlepšieho z tých, ktorých sme mali, by som dal posledného - Vladimíra Lengvarského. Lebo sa mu podarilo presadiť reformu nemocníc, najväčšiu reformu za posledných 20 rokov," hovorí Dvořák.

Ako riešiť krízu s ambulanciami? Prečo je také komplikované založiť ambulanciu? Stíhajú sa Rázsochy? A nemal by sa predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka vrátiť z Bruselu na kampaň na Slovensko? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Oskarom Dvořákom, expertom na zdravotníctvo strany Progresívne Slovensko.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu