SME
Piatok, 2. jún, 2023 | Meniny má Xénia, Oxana

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Prezident katolíckych škôl: V učebniciach sexuálnej výchovy sa stierajú rozdiely medzi mužom a ženou

Nedostatočne sledujú vzťahový rozmer.

"Jadro tejto debaty, a toho najväčšieho rizika, nie je len riziko pre deti na cirkevných školách. Stotožňujem sa so stanoviskom biskupov, a tento moment by mal vyrušiť aj rodičov na ostatných školách, že sa v učebniciach stierajú rozdiely medzi mužom a ženou," hovorí Daniel Masarovič, prezident Združenia katolíckych škôl a riaditeľ Spojenej školy Františka Assiského v Malackách, o tom, prečo nesúhlasia s novou učebnicou sexuálnej výchovu, ktorú vypracovala Slovenská akadémia vied.

"Zmysel sexuality vedie k plodeniu a množeniu detí, k zachovaniu rodu. A zároveň k tomu, aby som sexualitu vnímali ako dar, ktorým obdarúvam druhého. Zároveň je to prostriedok k tomu, aby bol vzťah vzájomnej lásky dvoch ľudí upevňovaný a posilňovaný.

Z toho, ako sú koncipované tie učebnice, nie je zrejmé, že sledujú práve tento zámer. Ak by sme sa z tohto hľadiska pozreli napríklad na stať o masturbácii, by sme sa mohli spýtať, či v tomto prípade legitimizovaného sexuálneho správania, môžeme hovoriť o tom, že obdarúvam druhého človeka," dodáva Masarovič.

Čoho konkrétne sa boja katolícke školy pri sexuálnej výchove? Prečo nenechať rozhodnutie o sexualite na mladých ľudí? Boli by ochotní učiť mládež o antikoncepcii a inej sexuálnej orientácii? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s prezidentom Združenia katolíckych škôl Danielom Masarovičom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu