SME
Piatok, 3. február, 2023 | Meniny má Blažej

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Novinár Tvrdoň: Muskove tweety sú ešte detinskejšie ako Trumpove

Tipujem, že Twitter stratí dôveryhodnosť.

"Nenazval by som Elona Muska bláznom. Môžeš byť vizionár v nejakých veciach a vôbec nerozumieť iným. Ale ak nemáš okolo seba zdravú komunitu, ktorá ti hovorí, že radšej sa drž toho, čomu sa rozumieš...

Ja tiež nechodím komentovať politiku na Ukrajine, preto sa rozprávame o sociálnych sieťach. Nemusí sa to nevyhnutne vylučovať," hovorí moderátor podcastu Klik a technologický novinár denníka SME Dávid Tvrdoň.

"Myslím si, že Trump čaká na nejaký moment, aby mohol Twitter použiť. A navyše, posledný rok si budoval alternatívnu pravicovú sociálnu sieť, do ktorej investoval aj svoj kapitál.

Už stihol aj Elon Musk niekoľkokrát tweetovať, kde vyslovene vyzerá, že očakáva, že Trump sa vráti," odpovedá Tvrdoň na otázku, prečo ešte Trump netweetoval, hoci mu Elon Musk vrátil prístup na Twitter.

Čo sa to deje v Twitteri? Je toto začiatok konca tejto sociálnej siete? A ako dopadli sľuby Muska, že bude lepšie moderovať obsah a zastaví boty? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s novinárom a moderátorom podcastu Klik Dávidom Tvrdoňom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu