SME
Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

Bezpečne SK

Diskusná relácia o obrane a bezpečnosti, ktorú pre SME pripravuje Juraj Rizman.

Počúvajte aj ako podcast na: Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Bezpečnostný manažér Královič: Musíme zásadne zmeniť prístup k téme bezpečnosti na školách

Ako reagovať v krízovej situácii?

“Ak chceme zvýšiť bezpečnosť na školách, musíme urobiť opatrenia v oblasti prevencie radikalizácie mládeže, jej odhaľovania a následne identifikácie reálnej hrozby. Zároveň musíme začať systematicky pracovať s pedagogickými a nepedagogickými zamestnancami.

V neposlednom rade bude treba do našich škôl investovať, aby sme zlepšili ich zabezpečenie a pripravenosť na rôzne druhy kritických situácií – od požiarnej prevencie, až po možné bezpečnostné incidenty,” hovorí bezpečnostný manažér Martin Královič.

V júni 2020 šokoval Slovensko útok na škole vo Vrútkach. Páchateľ – bývalý žiak školy – pri tomto útoku zabil učiteľa Jaroslava Budza, zranil jednu učiteľku, školníka a dvoch žiakov školy. Veľa sa vtedy hovorilo o zvyšovaní bezpečnosti na školách – o príprave učiteľov aj žiakov na krízové situácie a technických opatreniach.

Čo sa odvtedy zmenilo? Kam sme sa za tie vyše dva roky posunuli? A ako by sme, ako jednotlivci, mali reagovať v krízovej situácii? Na tieto a mnohé ďalšie otázky Juraja Rizmana odpovedal v relácii Bezpečne SK bezpečnostný manažér Martin Královič.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu