SME
Štvrtok, 29. september, 2022 | Meniny má Michal, Michaela

Bezpečne SK

Diskusná relácia o obrane a bezpečnosti, ktorú pre SME pripravuje Juraj Rizman.

Počúvajte aj ako podcast na: Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Generál Macko: Zlomovým momentom vojny je, že Ukrajinci prebrali iniciatívu

Ukrajinci si rýchlo osvojili moderný spôsob velenia.

„Rusi sa stále zarputilo držia starého rigidného systému velenia. Majú veľmi zlú komunikáciu a koordináciu jednotiek, strašnú logistiku a nižším stupňom riadenia dávajú málo priestoru na samostatnú pôsobnosť.

Ukrajinci si naopak veľmi rýchlo osvojili moderný spôsob velenia – vedia výborne využívať spravodajské informácie, efektívne nasadzujú sily, majú odhodlanie, viac iniciatívy a nižším stupňom riadenia bojových operácií nechávajú oveľa viac priestoru a operačnej flexibility,“ hovorí generál Pavel Macko.

Ako rozumieť tomu, čo sa z vojenského hľadiska deje na Ukrajine? Ako sa bývalý generál pozerá na použitú stratégiu a taktiku útočníkov, ale aj obrancov?

Čo nám o pripravenosti, odhodlaní i technickej a vojenskej vyspelosti oboch strán konfliktu hovoria operačné detaily kľúčových operácií? V čom zlyháva ruská vojenská mašinéria a v čom naopak excelujú Ukrajinci?

Na tieto a mnohé ďalšie otázky Juraja Rizmana odpovedal v relácii Bezpečne SK bývalý zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky, generálporučík Pavel Macko.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu