SME
Štvrtok, 29. september, 2022 | Meniny má Michal, Michaela

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Advokát Kubina: Kauza čurillovcov sa na súd nikdy nedostane, len naťahujú čas

Viliam Karas má podľa neho šancu byť dobrým ministrom.

“Po tom roku je už každému jasné, že účel toho vyšetrovania nie je v súlade s trestným poriadkom. Kým je držaný súčasný stav, že vyšetrovatelia sú obvinení a predstiera sa tu, že sú dôvodne stíhaní, vidíme, ako sa s tým narába.

Dennodenne tu máme rôzne obvinené a podozrivé osoby, prípadne ich politických patrónov, ktorí tu na tlačových konferenciách neustále poukazujú na to, že sú tu obvinení vyšetrovatelia.

Cieľ je to, aby podstatná časť verejnosti neverila. Jednak samotnému vyšetrovaniu a potom ani rozhodnutiam súdov,” hovorí advokát obvinených vyšetrovateľov NAKA okolo Jána Čurillu Peter Kubina rok po tom, čo ich zadržala inšpekcia.

“Je to momentálne taký zamrznutý konflikt. Všetci, ktorí tomu rozumejú, vedia, že to nikam nespeje. Tento prípad na súd podľa mňa nikdy nepôjde, to je nateraz moje presvedčenie.

Teraz sa v podstate vymýšľa, ako by sa to dalo ešte natiahnuť. Boli urobené konkrétne kroky, konkrétne rozhodnutia, ktoré preukazujú, že účelom je len naťahovať čas. Aby stav, že títo ľudia sú obvinení, mohol byť držaný vo verejnej debate čo najdlhšie,” dodáva Kubina.

“Aj vzhľadom na to, čo som videl v tých dvoch veciach, ktoré obhajujem z tohto spektra - vyšetrovatelia NAKA a Boris Beňa vo veci údajného krivého svedectva voči pánovi Pčolinskému, si myslím, že je tam významná miera previazanosti medzi krajskou prokuratúrou a SIS.

Teda v jednom prípade inšpekciou, a v druhom prípade štandardná okresná polícia. Ale myslím, že určujúce zložky sú tie prvé dve. SIS a bratislavská prokuratúra,” odpovedá advokát Kubina na otázku, prečo je za všetkými týmito prípadmi bratislavská prokuratúra.

Prečo ešte stále vyšetrovatelia nemajú k dispozícii nahrávky z ich odpočúvania? Aké majú možnosti, aby sa k nahrávke dostali? Deje sa toto všetko s požehnaním Maroša Žilinku? A čo hovorí Kubina na nového kandidáta na ministra spravodlivosti Viliama Karasa? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s advokátom obvinených vyšetrovateľov Petrom Kubinom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu