SME
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Cestovateľ Navrátil: Taliban v Afganistane zakázal aj hudbu, je to veľmi smutný pohľad

V Kábule je vzbura žien, Taliban sa ich bojí.

„Víza síce oprávňujú na vstup do krajiny, ale na to, aby sme sa mohli pohybovať po Kábule, aby sme mohli cestovať medzi mestami, sme potrebovali povolenie z každého mesta.

Keď sme niekam prišli, boli sme uzavretí, vraj kvôli bezpečnosti. Napriek tomu, že Taliban hovorí, že Afganistan je absolútne bezpečná krajina,“ opisuje cestovateľ Martin Navrátil situáciu v Afganistane pod nadvládou Talibanu, vrátil sa aj do najkonzervatívnejšej provincie.

„Všetky ženy musia nosiť burku alebo čádor, musia byť kompletne zakryté. V konzervatívnych oblastiach, ako Kandahár, Helmand, juh Afganistanu, si žiadna žena nedovolí mať nejakú šatku len tak prehodenú cez hlavu.

V Kábule bolo zahalených viac žien, ale nie každá si do toho nechá rozprávať. Je tam vzbura žien. Taliban sa týchto žien bojí a nemôže proti nim nič spraviť, lebo bojuje o pozornosť svetového spoločenstva, aby uvoľnilo sankcie,“ dodáva Navrátil.

Aké náročné bolo dostať sa do Afganistanu? Ako sa zmenila nálada v krajine v porovnaní so situáciou spred roka? Ako sa majú pod nadvládou Talibanu ženy a dievčatá? A ako obyvatelia pociťujú sankcie? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s cestovateľom Martinom Navrátilom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu