SME
Nedeľa, 25. september, 2022 | Meniny má Vladislav

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Nový šéf NKÚ: Dnešní politici nemajú mozgový trust, aby oponovali ministrom

Kľúčové témy, ktorými žije moderná sociálna demokracia, sú pre slovenské strany tabu.

„Dnes hovoríme o období minimálne dvadsiatich až dvadsiatich piatich rokov, kedy štát prenáša na samosprávy kompetencie aj v oblasti školstva, financovania cirkevných škôl, ale aj podpory centier voľného času.

Aby tieto služby a kompetencie mohli samosprávy vykonávať, musia dostať finančné prostriedky,“ reaguje predseda Najvyššieho kontrolného úradu Ľubomír Andrassy v súvislosti s tým, že štát nepresúva dostatok financií na pokrytie pridelených kompetencií jednotlivým samosprávam.

„Myslím si, že v minulosti sa viedli oveľa širšie odborné diskusie. V minulosti mala každá politická strana tieňový kabinet. Ak sa dnes opýtate ktorejkoľvek politickej strany, ktorá je v parlamente a nemusí byť vládna a je opozičná, že koľko majú tieňových ministrov a ako sledujú to, ako beží legislatívny proces, zistíte, že je všetko na strýčka náhodu a všetko sa deje podľa toho, čo koho práve napadne,“ reaguje na otázku, či je dnes situácia v politike horšia.

„Smer má len v názve, že sú sociálni demokrati. Museli by sa úplne inak postaviť k vojne na Ukrajine, k téme registrovaného partnerstva, k právam žien alebo k obhajobe práv dieťaťa,“ hovorí predseda NKÚ o tom, že nevidí na politickom spektre skutočne ľavicovú stranu.

Je riešenie situácie podať audit kompetencií na Ústavný súd? Rozporuje dnes niekto, že Slovensko.sk je predražené? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedom Najvyššieho kontrolného úradu Ľubomír Andrassy.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu