SME
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Ambasádorom značky Masaryk pivo sa stal rodák z Podpoľania Marek Ďaloga

Pivovar Masarykov dvor prináša tohtoročnú novinku v exkluzívnej spolupráci s obľúbeným slovenským hokejovým obrancom.

Jeho výrobu má na starosti spoločnosť Agrosev, pod vedením sládka Jána Vreštiaka. „Písomné pramene uvádzajú, že už v roku 1663 boli na území Vígľašského panstva mlyny a priamo vo Vígľaši sa pri jednom z nich nachádzal aj pivovar. Chceli sme nadviazať na históriu a túto tradíciu a po viac ako 350 rokoch sme sa pustili do výroby nášho piva,“ vysvetľuje Ján Vreštiak a dodáva, „Masaryk pivo je poctivé, chutné, nefiltrované a nepasterizované. Je to prvotriedne živé pivo jedinečnej chuti a výnimočnej kvality, zrodené z čerstvo namletého sladu, kvalitného chmeľu a čerstvých pivovarských kvasníc. Jeho základom je priezračná pramenitá podpolianska voda. V spojení s najmodernejšími technológiami tak vzniká produkt, na ktorý by boli hrdí naši predkovia, ale jeho kvalitu vedia oceniť aj naši súčasní zákazníci a návštevníci rezortu,“ dodáva Ján Vreštiak.

Ani spojenie s hokejistom Marekom Ďalogom nie je čisto náhodné. Žije vo Zvolene, vyrastal v Hriňovej. Región Podpoľania mu jednoducho učaroval.

Rezort Masarykov dvor sa nachádza priamo vo Vígľaši, v časti Pstruša. Okrem ubytovania ponúka reštaurácie aj wellness služby a služby jazdeckého areálu. V minulom roku začal aj s vlastnou výrobou remeselného piva. Pivo sa dnes predáva v piatich variantoch.

SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Na rozdiel od iných zahraničných platforiem YouTube v Rusku stále funguje.


12. aug
Natália Germani vo filme Svetlonoc Terezy Nvotovej.

Jej film Svetlonoc triumfoval v Locarne.


10 h

Dve knihy o budúcnosti - dve odlišné vízie vývoja ľudstva.


5. aug
Štiavnica v Liptovskom Jáne je v 700-metrovom úseku prázdna.

Vodu nemá Štiavnica ani Demänovka. Prepadla sa pod zem.


12. aug
SkryťZatvoriť reklamu