SME
Nedeľa, 25. september, 2022 | Meniny má Vladislav

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Kolíková: Inú možnosť, ako skúsiť to s Matovičom v parlamente, nemáme

Nie sme ochotní akceptovať všetko, len aby sme vládli.

"Cieľom je vyslať signál, že takto sa vládnuť nemá. Toto je zlé vládnutie. To, čo nás osobitne vyrušuje, je rozvrat verejných financií a nezodpovednosť k štátnemu rozpočtu. A rovnako aj hrubá neslušnosť v politike.

Tu treba jasne povedať, že takto vládnuť nechceme. Sú hrubé čiary, ktoré boli naozaj prekročené. Aj s celou komunikáciou, ktorá bola sprostá. A povedala by som, že sprostá je ešte citlivé slovo," hovorí ministerka spravodlivosti za SaS Mária Kolíková o ultimáte SaS a vypovedaní koaličnej zmluvy.

"Ukázalo sa, že Igor Matovič ako minister financií svoju rolu hrubo nezvláda. Myslím, že je na mieste žiadať výmenu na tomto poste. A keď sa bavíme o tom, ako bude pôsobiť v inej roli? Povedala by som, že ak chceme dať šancu tejto koalícii, nemáme inú možnosť, ako to skúsiť ešte keď bude v parlamente," dodáva Kolíková.

Je alebo nie je to spor medzi Sulíkom a Matovičom? Aký má zmysel naťahovať to do konca augusta? Čo bude so súdnou mapou, ak by dala demisiu? A čo sa zmení na fungovaní koalície, keď sa len zmenia funkcie a Igor Matovič by šiel do parlamentu? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministerkou spravodlivosti za SaS Máriou Kolíkovou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu