SME
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Vallo: Namiesto škodoradosti by nám Remišová mala pomôcť. Nechali nás v štichu

Reakcia na parkovaciu politiku je reakcia snov.

"Bratislava získa podľa daňovej prognózy 20 miliónov eur navyše. Kvôli inflácii len na bežných výdavkoch prídeme o 40 miliónov navyše a do toho sme ešte nezarátali ceny stavebných materiálov. Budeme musieť doplniť 20 miliónov eur Dopravnému podniku kvôli covidu, to sme už 40 miliónov v mínuse.

Podľa našich výpočtov, to, čo sa udeje, ak začne od prvého januára platiť daňový bonus, je pre Bratislavu okolo 30 miliónov eur. My hovoríme 35, ministerstvo 31.

Naozaj máme úplne iné čísla ako pán minister. Väčšinu týchto ziskov zje inflácia," hovorí primátor Bratislavy Matúš Vallo na tvrdenia Igora Matoviča, že samosprávy nedostanú menej, ale vďaka dobrej daňovej prognóze dostanú viac.

"Nevieme presne, o koľko mešká električka. Práce na stavbe električky sú utlmené dva alebo tri mesiace. Ja mám niekedy pocit, že pani Remišová je až škodoradostná. Presne vie dôvod, prečo je to utlmené a prečo sa mešká. Je to presne ten istý problém, ktorý majú aj štátne stavby. Zvyšujúce sa ceny.

Ceny ocele už predtým. Nechali nás v štichu. Nechali všetkých tých, ktorí nie sú štát, ale sú samosprávy, v štichu. Miesto toho, aby nám pomohli, a našli sme spôsob, ako môžeme aj na eurofondových projektoch cenu zvýšiť, robia tlačovky, že nestíhame.

Jasné, že nestíhame, keď ceny ocele išli o 400 percent hore, a zhotoviteľ povie, že nebude pokračovať. Jemu sa oplatí zaplatiť pokutu a odísť z tej stavby. To je problém, ktorý majú aj všetky štátne stavby," hovorí primátor Vallo o tom, či Bratislava stíha električku do Petržalky.

O koľko príde Bratislava a čo to znamená pre občana? Stíha Bratislava petržalskú električku? Ako zasiahla hlavné mesto inflácia? A ako sa pozerá na to, že nemá zatiaľ žiadneho protikandidáta? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s primátorom Matúšom Vallom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu