SME
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Medzinárodný projekt “Empathy for Children” zaujal deti aj učiteľov

Na stretnutí vystúpila medzinárodne uznávaná pedagogička, psychologička a autorka Iben Sandahl.

Súkromná základná škola FELIX v spolupráci s Magistrátom Hlavného mesta SR Bratislava zorganizovala v priestoroch školy prezentáciu úspešne
zrealizovaného Erasmus projektu “Empathy for Children”, Empatia pre deti.

Na stretnutí vystúpila medzinárodne uznávaná pedagogička, psychologička a autorka Iben Sandahl. Výstava je otvoreným podujatím a všetci záujemcovia sú vítaní. Zároveň sa uskutočnilo medzinárodné projektové stretnutie Erasmus+ projektu Empatia pre deti pod vedením Magistrátu Hlavného mesta SR Bratislava, na ktorom sa zúčastnili partneri projektu zo Súkromnej základnej školy FELIX Bratislava, Infomedia Formazione Ferrara (Taliansko), ECECE Klagenfurt (Rakúsko) a Inštitútu za Raziskave v Razvoj Utrip Zavod (Slovinsko).

Partneri projektu sa zúčastnili aj na výstave v škole Felix. Tieto podujatia predstavujú záver projektu Erasmus+ Empatia pre deti, v ktorom bol
vytvorený súbor edukačných nástrojov a metodického sprievodcu, ktoré umožňujú úspešnú implementácii inovatívnych metodík Iben Sandahl na školskej aj medzinárodnej úrovni.

Súbor edukačných nástrojov bol vyvinutý v spolupráci s Iben Sandahl. Texty Iben Sandahlovej boli publikované vo Vanity Fair, Huffington Post, The Wall Street Journal, The Washington Post, Psychology Today, The Greater Good Science Center Berkley a vo všetkých dánskych národných novinách.

SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Na rozdiel od iných zahraničných platforiem YouTube v Rusku stále funguje.


12. aug
Natália Germani vo filme Svetlonoc Terezy Nvotovej.

Jej film Svetlonoc triumfoval v Locarne.


9 h

Dve knihy o budúcnosti - dve odlišné vízie vývoja ľudstva.


5. aug
Štiavnica v Liptovskom Jáne je v 700-metrovom úseku prázdna.

Vodu nemá Štiavnica ani Demänovka. Prepadla sa pod zem.


12. aug
SkryťZatvoriť reklamu