SME
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír
Cez čiaru

Cez čiaru

Investigatívna relácia o korupcii,
spoločenských problémoch a občianskych témach.

Načítavam video...

Cez čiaru: Z bojovníka proti korupcii sa stal hlavný podozrivý. Čo Ficovi vyšetrovatelia (ne)vedia dokázať?

Úplatky na najvyšších miestach sa nedávajú ako obálka.

Šéf Smeru je obvinený zo založenia zločineckej skupiny, zneužitia právomoci a ďalších skutkov. Situáciu sa snaží zľahčovať a bagatelizovať svoje obvinenie tým, že sa v ňom nenachádzajú žiadne korupčné trestné činy. Pri pohľade na jeho politickú kariéru a kauzy, kde vyskočilo jeho meno, sa však odhaľuje iná realita.

„V uznesení o obvinení Roberta Fica sú zásadné veci,“ hovorí šéfka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková a vysvetľuje, akými spojeniami sa Ficovo obvinenie prepája na inú policajnú akciu, ktorá už rieši priamo úplatky.

Ficovo obvinenie neprekvapuje ani bývalého zástupcu riaditeľa bratislavskej finančnej polície Jozefa Luttera, ktorý odišiel z polície na protest proti jej zneužívaniu za vlády Smeru. Tvrdí, že teraz mu veľa vecí konečne dáva logický zmysel a zapadajú do seba ako puzzle.

Prečo teda policajní vyšetrovatelia obvinili Roberta Fica práve zo zosnovania zločineckej skupiny a nie z korupcie či priameho obohacovania? A môže taký moment prísť? Dozviete sa v novom dieli relácie Cez čiaru.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu