SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Gröhling: SaS sa k stolu vráti, keď nás nebudú na koaličnej rade urážať

Krúžkovné je nezmyselný nápad.

"Kto to môže najrýchlejšie vyriešiť? Poslanci OĽANO. Budúci týždeň budú hlasovať o prelomení veta prezidentky v rámci voľnočasových poukazov, ktoré sú v objeme 500 miliónov eur.

Poslanci OĽANO sa budú musieť rozhodnúť, či chcú podporiť to, čo teraz potrebujeme - platy v školstve - alebo budeme ešte doťahovať nepremyslený a zbrklý nápad voľnočasových poukazov, ktorý sa aj tak nebude dať realizovať," hovorí minister školstva Branislav Gröhling o vyjednávaniach pri platoch učiteľov s ministrom financií Matovičom.

"Za koaličný stôl sa vrátime, keď sa prestaneme urážať z tej druhej strany. Teraz sa situácia upokojila, bola vyšpičkovaná až hysterická zo strany partnerov. Upokojilo sa to, myslím, že všetci videli, že to bolo dobré rozhodnutie a čoskoro sa možno vrátime," dodáva Gröhling k tomu, kedy sa SaS vráti za rokovací stôl v koalícii.

Ako sa pozerá na konflikt s Igorom Matovičom? Prečo nehľadá kompromis pri voľnočasových krúžkoch? Ako treba zvýšiť platy učiteľov, aby sme nejakých nových do systému prilákali? A ako to teraz vyzerá v koalícii? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom školstva za SaS Branislavom Gröhlingom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu