SME
Streda, 17. august, 2022 | Meniny má Milica

McDonald's Cup má nových majstrov Slovenska. Titul putuje do Trenčína

Ťahúňom Trenčanov bol talentovaný Maxim Pavlík, ktorý strelil celkovo 19 gólov.

Vo štvrtok a piatok 9. – 10. júna 2022 sa v Senci na trávniku Národného tréningového centra SFZ konalo Finále – Majstrovstvá Slovenska 23. ročníka McDonald´s Cupu. Proti sebe sa postavilo osem krajských víťazov. Absolútnym víťazom sa stalo družstvo Základnej školy Laca Novomeského 11 z Trenčína obhájilo niekoľkonásobný majstrovský titul.

Prvý deň Finále slávnostne otvorili hlavní partneri turnaja: štátny tajomník Ivan Husár z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, primátor hosťujúceho mesta Senec Dušan Badinský, Lucia Poláčeková z McDonald´s Slovakia a Ján Greguš zo Slovenského futbalového zväzu, spolu s patrónkou McDonald´s Cupu Máriou Korenčiovou.

Finálové družstvá boli slávnostným žrebom rozlosované do 2 skupín. Vo štvrtok družstvá odohrali všetky skupinové zápasy. Poradie v skupinách po prvom dni - Skupina A: 1. Trenčín, 2. Badín, 3. Martin, 4. Víťaz; Skupina B: 1. Nitra, 2. Bratislava, 3. Trnava, 4. Michalovce. V piatok sa už hrali zápasy o umiestnenia.

Víťazstvo v 23. ročníku McDonald's Cupu si vybojovali chlapci a dievčatá z Trenčína - ZŠ, Ul. L. Novomeského 11, ktorí vo finále porazili Nitru 6:1. Ťahúňom Trenčanov bol talentovaný Maxim Pavlík, ktorý strelil celkovo 19 gólov. Vyhlásený bol za najlepšieho hráča veľkého finále.

Skvelé výkony podávali na turnaji v Senci „Tulipánky“ z Nitry. Chlapci a dievčatá hrali oduševnene a robili všetko preto, aby zosadili z trónu Trenčín. Vo finále sa držali statočne, no nakoniec neustáli vysoké tempo súpera. Napriek tomu treba pre Nitranmi dať klobúk dole. Družstvo ZŠ, Tulipánová 1, Nitra obsadilo fantastické druhé miesto.

Badín je obcou, ktorá má len 1 700 obyvateľov. Školáci zo ZŠ s MŠ, Tajovského 2 z Badína napriek tomu porazili metropoly a domov si odniesli skvelé bronzové medaily a tretí majstrovský pohár. Futbalisti a futbalistky z Badína, ktorých viedol syn Mareka Hamšíka – Lucas zdolali v súboji o bronz Bratislavu.

Bratislavčania zo ZŠ Tbiliskej 4 predvádzali skvelé výkony, no nakoniec skončili tesne za medailovými umiestneniami na 4. mieste. Napriek tomu si za skvelú hru zaslúžia pochvalu. Družstvo gólovo ťahala Melánia Chovanová, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu hráčku turnaja. Presadila sa výborne aj v zápase o 3. miesto

SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Alec Baldwin

FBI vie, ako kameramanka zomrela, pre SME o tom hovorí Petr Jákl.


3 h
Kollár, Holý a Krajniak predstavujú cenovú mapu nájomných bytov

Sme rodina predstavila cenové mapy.


19 h
Peter Schutz.

Generácia postmečiarovskej obnovy bola o tri poschodia dospelejšia a kvalitnejšia.


24 h
Ukrajinský vojak.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 5 ďalší 16 h
SkryťZatvoriť reklamu