SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Europoslanec Bilčík: Ak by bol riaditeľom RTVS znova Rezník, bol by to prúser

Pod Rezníkom sa výrazne prepadla kvalita správ RTVS.

"Myslím si, že pokiaľ Jaroslav Rezník neskončí, bude to nielen veľký prúser pre RTVS, ale pre celú krajinu. Naozaj si myslím, že je čas zmeniť vedenie a dať šancu niekomu inému, kto tú inštitúciu posunie ďalej," hovorí europoslanec za Spolu Vladimír Bilčík, ktorý robil niekoľko mesiacov prieskum o situácii v spravodajstve RTVS.

"Táto vláda sľúbila odpolitizovať voľbu RTVS, to sa nedeje. Sľúbila mediálne zákony, stále na ne čakáme. Mimochodom, tam nám hrozia aj pokuty, s tým, že sú na ne naviazané aj transpozície európskych zákonov.

Takže maslo na hlave je oveľa väčšie, než len to domáce, a potrebujeme sa pohnúť. Ak táto vláda chce byť protikorupčná a ukáže, že im záleží na právnom štáte, nedá sa to robiť bez toho, aby sme zlepšili mediálne prostredie," dodáva Bilčík.

Ako zmeniť fungovanie RTVS, ak sa nezvýšia koncesie? Má ešte zmysel reformovať inštitúciu, ktorá sa roky cyklí v rovnakých problémoch? A prečo je podľa neho Jaroslav Rezník zlý riaditeľ RTVS? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s europoslancom Vladimírom Bilčíkom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu