SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Naď: Médiá sú k Matovičovi neférové, ale k Židom sa prirovnávať nemal

Hlasovať za odvolanie Sulíka je choré.

"Nevhodné. Viem, ako to myslel, a nemyslel to zle. Veľakrát je to nefér, niektoré veci istým politikom prechádzajú, ale keď len polovicu z toho urobí Igor Matovič, je cieľom útokov a nie je to úplne fér.

Na druhej strane je nevhodné prirovnávať sa k Židom. Poznám Igorov názor na holokaust, na židovskú obec a touto metaforou neurobil dobre," hovorí minister obrany a člen predsedníctva OĽANO Jaroslav Naď o výrokoch Igora Matoviča, že je ako Žid 21. storočia.

"V niektorých momentoch by mohol dvakrát zvážiť, akú formuláciu použije. To platí a aj som mu to povedal. Veľakrát povie vec, ktorú tak nemyslí, a potom sa z toho ťažko korčuľuje. Ale ani vy k nemu veľakrát nie ste féroví," dodáva Naď.

"Každý jeden z nás ministrov si prechádza finančným peklom, hľadáme riešenia a nie je to jednoduché. A niekedy to smeruje k frustrácii, ale za toto nie je zodpovedný Igor Matovič," vraví Jaroslav Naď.

"Tento konkrétny človek, ktorý bol medializovaný, bojuje na strane Ruska, ak sa to potvrdí. Ale naše informácie sú iné, nemôžem ísť do detailov, ale mám pocit, že ide o mediálno-spravodajskú hru zo strany Ruskej federácie. Vôbec to nemusí byť pravda.

Druhá vec je, že máme asi 40 žiadostí od Slovákov, ktorí chcú ísť bojovať na stranu Ukrajiny. Asi tretinu sme prezidentke odporučili schváliť, teraz je to na nej," hovorí minister obrany o Slovákoch, ktorí chcú ísť bojovať na Ukrajinu, a o Slovákovi, ktorý sa objavil na internete, ako bojuje na ruskej strane.

Ako sa pozerá na súčasnú koaličnú krízu? Kedy sa SaS vráti za koaličný stôl? Nemal by Igor Matovič odstúpiť z funkcie ministra financií? A aká je budúcnosť strany OĽANO? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom obrany a členom predsedníctva OĽANO Jaroslavom Naďom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu