SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Mikloš: Matovič rozvracia financie. Je to na uterák, mal by odstúpiť

Ekonomické škody na Ukrajine sú okolo 600 miliárd dolárov.

"Prezidentka sa ma explicitne nepýtala, či si myslím, že ho má alebo nemá podpísať. Ale povedzme to tak, že som k tomu dal aj písomné stanovisko, z ktorého to implicitne vyplýva," odpovedá Ivan Mikloš na otázku, či odporučil prezidentke Čaputovej nepodpísať zákony Igora Matoviča o prídavkoch na deti.

“Ani tých 1,3 miliardy nemá krytých. Igor Matovič bol generátorom konfliktov, rozbrojov, preto skončil ako premiér. A čo vidíme dnes? Skončil ako premiér, ale keďže svoje správanie nezmenil, pokračuje ako generátor politickej nestability a stal sa ešte generátorom fiškálnej nestability.

Ak vie minister financií, že mu bude chýbať v budúcom rozpočte jedna miliarda, ak vie, že tam má koaličného partnera, ktorý má zásadný problém so zvyšovaním daní, a on príde s balíčkom, ktorý k tej diere pridá ešte ďalšiu jedna celá tri miliardy, tak je jasné, že pokračuje ako generátor politického konfliktu, a že sa stáva príčinou rozvratu verejných financií.

To bola dlhšia odpoveď na otázku, či je to na uterák. Odporučil by som Igorovi Matovičovi, aby zdvihol ten uterák a odstúpil," dodáva Ivan Mikloš na posledné kroky ministra financií Igora Matoviča, ktorý dopredu avizuje, že v októbri sa koalícia nedohodne na rozpočte na budúci rok.

Ako prežíval cestu na Ukrajinu s prezidentkou Čaputovou? Ako veľmi zabolí embargo na ropu Putina? Ako vyzerá plán na obnovu Ukrajiny?

Kde by mohol Igor Matovič zohnať viac ako dve miliardy, ktoré mu na budúci rok v rozpočte chýbajú? A čo by mu ako exminister poradil? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s exministrom financií, ekonómom a poradcom prezidentky Ivanom Miklošom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu