SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Kaliňák zo ZMOS: Ak prejde Matovičov návrh, MHD bude drahšia ako taxík

Budeme sa pozerať na to, ako máme eurofondy za plexisklom.

"V tejto chvíli by asi nebolo múdre hovoriť o detailoch. Teraz chceme, aby štát situáciu bral vážne. Dnes je na ťahu vláda a parlament, aby ukázali, že chápu vážnosť štrajkovej pohotovosti.

Na ťahu je štát, aby nás skúsil presvedčiť, že štýl spolupráce bude iný. Naša finálna verzia bude k 30. júnu," hovorí ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS-u Michal Kaliňák o štrajku pre nový návrh Igora Matoviča, ktorý má zobrať samosprávam pol miliardy eur.

"Ak sa bavíme o veľkých mestách, lístok na MHD bude drahší ako taxík. Ak sa bavíme o menších mestách, rodičia budú musieť načrieť hlboko do vačku, aby zaplatili obedy a zvýšené poplatky na školách.

Štát, bohužiaľ, stále nepochopil, že potrebujeme naštartovať ekonomiku. Investície už v debate ani nebudú, naďalej sa budeme pozerať na eurofondy za plexisklom. Budú výzvy, ale kto pôjde do projektov, keď sa ešte aj zvyšuje spoluúčasť z piatich percent na osem?" dodáva Kaliňák.

Čo znamená pre samosprávy výpadok 500 miliónov eur? Ako bude štrajk ZMOS-u vyzerať v praxi? Požiadajú prezidentku, aby zákon nepodpísala, ak prejde? A prečo boli počas dvanástich rokov vlády Smeru ticho? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ústredným riaditeľom kancelárie ZMOS Michalom Kaliňákom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu