SME
Sobota, 21. máj, 2022 | Meniny má Zina

Barbora Švidraňová: Jednorodičia sú novodobí superhrdinovia

Podporme osamelých rodičov fotkou na sociálnych sieťach.

Byť obklopený kompletnou rodinou je šťastie, ktoré človek veľakrát naozaj intenzívne docení až v situácii, kedy takúto možnosť nemá. Dvaja rodičia si povinnosti vedia podeliť, no jednorodičovské domácnosti sa so životom musia popasovať bez pomoci. Preto o. z. BILLA ľuďom a projekt Chlebodarca chcú s blížiacim sa medzinárodným dňom rodiny (15.5.), poukázať na situáciu tejto komunity.


„Jednorodič je osamelý rovnako ako jeden puzzle kúsok, ktorý však spolu s ďalšími dielikmi vytvára silné puto. Dopĺňa tak celkový obraz spoločnosti, ktorého je neodmysliteľnou súčasťou. Na deň rodiny, by sme určite nemali zabúdať na domácnosti, kde deti vychováva iba jedna dospelá osoba. Opäť po roku sme sa preto rozhodli vyzvať verejnosť, aby sa spojila a vyjadrila podporu rodinám, kde všetko zostáva na pleciach jedného rodiča. Ak v týždni od 9.-15. mája zavesíte na sociálnu sieť svoju fotku s akýmkoľvek puzzle kúskom, ukážete komunite jednorodičovských domácností, že v tom nie sú sami. Ak k tomu pridáte aj #chlebodarca, ľahšie sa spoločne nájdeme,“ vyzýva Jana Gregorovičová, podpredsedníčka o. z. BILLA ľuďom.

Jednorodičovskú domácnosť tvorí so svojim synom Gabrielom aj slovenská herečka a speváčka Barbora Švidraňová, ktorá sa rovnako pridala k PUZZLE výzve.

Ako zvláda úlohu jednorodičky, kto ju podporuje a ako vychováva svojho synčeka Gabriela sa dozviete vo videu projektu CHLEBODARCA.

POMÁHA „OBYČAJNÝ“ CHLIEB

Osamelým mamám a otcom môžu zákazníci v predajniach BILLA po celom Slovensku pomáhať celoročne. Z každého predaného chleba, putuje jeden cent na pomoc jednorodičom v núdzi. Každý zákazník sa tak kúpou chleba v predajniach BILLA stáva HRDÝM CHLEBODARCOM.

Jednorodičia v núdzi sa do projektu CHLEBODARCA môžu prihlásiť na: www.chlebodarca.sk

SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Pásku strihá trojica Pellegrini, Kollár, Obický a primátor Ragan.

Vranovská športová hala stála 1,6 milióna eur.


8 h
Tréner Craig Ramsay na lavičke slovenskej reprezentácie.

Tréner vysvetlil stiahnutie Pospíšila.


6 h
Týždeň Petra Schutza

Podvodníci s ropou a s „pomocou rodinám“.


19. máj
Víkendový výber SME

Pravidelná dávka víkendového čítania.


6 h
SkryťZatvoriť reklamu