SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Šéf NAKA Daňko: Nevydanie Fica nám nekomplikuje prácu, chceme to ukončiť čo najskôr

Kontrola SIS by mohla byť vyššia.

"Na jednej strane je vytýkané, že vyšetrovateľ bol arogantný, a na druhej strane bol až nadmieru zdržanlivý. To sa trocha bije," hovorí o zásahu NAKA na Okresnom súde III riaditeľ NAKA Ľubomír Daňko.

"Bohužiaľ, dôverovali sme súdom, že nedôjde k tomu, že sa poza náš chrbát dostane utajovaná písomnosť preč," hovorí o utajovanej prílohe spisu, kde mali príslušníci SIS vypovedať o kľúčových svedkoch Ľudovítovi Makóovi a Borisovi Beňovi.

"Vieme si to porovnať s tým, čo vyšetrovateľ získal predtým vypočúvaním osôb alebo listinami. Oni niečo vypovedali a vieme si potvrdiť, či to tam je, alebo nie.

Podľa mojich vedomostí sa s tou prílohou nemanipulovalo," dodáva k utajovanej prílohe, ktorú policajti chceli ešte predtým, než sa do rúk dostane Krajskej prokuratúre v Bratislave, šéf NAKA Daňko.

"Je to veľmi stará vražda. Stala sa na začiatku, keď vznikala Slovenská republika a, bohužiaľ, nechcem dávať nejaké nádeje a sľuby. Dodnes nebolo možné vzniesť obvinenie konkrétnej osobe.

Vec je síce vyšetrovaná naďalej, čaká sa tam na právnu pomoc, ale neviem, či nás výsledky právnej pomoci niekam posunú. Vzhľadom na odstup času si myslím, že to nebude vyšetrené," odpovedá Daňko na to, či sa bude dať vyšetriť aj séria starších zločinov, napríklad vraždy Roberta Remiáša.

"Máme vyšetrovateľov, ktorí nechcú pracovať na exponovaných prípadoch. S tým sme sa stretli. Takže má to nejaký odstrašujúci efekt," hovorí o účelových stíhaniach vyšetrovateľov NAKA inšpekciou Ľubomír Daňko.

Čo sa dialo pri zásahu NAKA na Okresnom súde Bratislava III? Prečo sudcovia opisujú, že vyšetrovateľ bol arogantný a vyhrážal sa im? Ako dlho sa dá fungovať v systéme, kde proti sebe stoja prokuratúry a je vojna v polícii? A vyšetrí sa niekedy vražda Roberta Remiáša či Daniela Tupého? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľom NAKA Ľubomírom Daňkom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu