SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Kováčik z Art Film Festu: Chýbalo nám 200-tisíc od štátnych firiem, nevedel som sa k nim dostať

Kým nebudeme mať ministra kultúry váženú osobnosť, nepôjde to.

"Teraz sme, bohužiaľ, nenašli pochopenie u firiem, ktoré kontroluje štát, a ktoré nám v predchádzajúcich rokoch významne pomohli. Tento rok sa to, bohužiaľ, nestalo.

V predošlých rokoch nám tieto firmy spoločne s úradom vlády dávali 200 - 300-tisíc eur, tento rok nám dali 25-tisíc," hovorí producent Art Film Festu, ktorý tento rok pre nedostatok peňazí nebude, Ján Kováčik.

"V tomto období som sa k mnohým ľuďom nedokázal dostať a z mnohých firiem sme nedostali ani žiadnu odpoveď. Ja som na trhu od roku 1990, festival robím od roku 2005 a vždy to nejakým spôsobom išlo, a teraz sa mi to nepodarilo.

Snažím sa správať štandardne dlhodobo, robil som festival aj keď tu bola vláda Mikuláša Dzurindu a Iveta Radičová. Takým spôsobom som sa snažil postupovať aj v ďalších rokoch. Teraz sa mi, bohužiaľ, nepodarilo s tými ľuďmi ani stretnúť," dodáva Kováčik.

Nebolo lepšie urobiť aj tento ročník, ale skromnejšie? Bude budúci rok 30. ročník? A neškodí Ján Kováčik festivalu? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s producentom Art Film Festu Jánom Kováčikom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu