SME
Utorok, 30. máj, 2023 | Meniny má Ferdinand

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Advokát Kubina: Kisku sedem rokov stíhajú za nič, dáme za tým bodku

Sústreďujem sa na to, čo mám obhajovať, nie koho.

"Za situácie, keď je sedem rokov vedené trestné stíhanie za nič, za niečo, za čo nikto nikdy stíhaný nebol, je podanie obžaloby vlastne vykúpením. Takto sa tomu aspoň konečne dá bodka na súde, a veríme, že tá bodka bude mať podobu oslobodzujúceho rozsudku," komentuje najnovšie zatýkanie NAKA, pri ktorom, aj pre diskreditáciu prezidenta Kisku, obvinili expremiéra Fica aj exministra Kaliňáka, advokát Andreja Kisku Peter Kubina.

"Toto je už tretí prípad, v ktorom určitá časť prokuratúry narazila. Poznajúc trocha systém prokuratúry, že funguje ako armáda, si neviem predstaviť, že to, čo sa dialo na krajskej prokuratúre, by sa dialo bez vedomia, prípadne nejakého tichého súhlasu generálneho prokurátora," dodáva Kubina k tomu, prečo Krajská prokuratúra v Bratislave robí zvláštne kroky voči vyšetrovateľom NAKA, ktorých neúspešne obvinila, aj voči korunným svedkom korupcie Makóovi a Beňovi, ktorých sa rovnako pokúsila obviniť a dať do väzby - tiež neúspešne.

Ako sa dá fungovať, keď generálna a špeciálna prokuratúra sú v otvorenej vojne? Čo hovorí na vysvetľovanie Vladimíra Pčolinského, že Beňa si na neho všetko vymyslel? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s advokátom Petrom Kubinom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu