SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Sulík: Keby som vedel, aké z toho urobia médiá divadlo, o rubľoch nehovorím

Ivan Mikloš urobí dobre, ak bude o energetike mlčať.

"Keďže vidím hypercitlivosť slovenských médií, ako sa tu začínajú všetci zavzdušňovať, pripadá mi to ako výrazné obmedzovanie slobody slova. Lebo človek povie trošku niečo vedľa a hneď sú z toho všetci na vetvy.

Niektoré veci budem hovoriť inak, tak, ako si to želajú naše mainstreamové médiá," hovorí minister hospodárstva Richard Sulík o kritike svojho výroku, že za ruský plyn budeme platiť v rubľoch.

"Pri plyne máme zásoby, ktoré držíme pre zraniteľné skupiny obyvateľstva. Dokopy sa bavíme o pol miliarde kubíkov, to je desatina ročnej spotreby. Plus sú zásoby na Záhorí v spoločnosti Nafta. Tie nepatria všetky nám, tam je ďalšia približne miliarda. Ten zásobník je naplnený na 24 percent, čo je slušné číslo, keďže sme na konci vykurovacej sezóny. Od 1. apríla napĺňame a opäť tlakujeme zásobník.

Plyn aj ropa momentálne tečú, dokonca plyn aj v mierne nadpriemernom množstve. Momentálne je situácia dobrá, pri plnej prevádzke a s tým, že ideme do teplejšieho obdobia, máme plyn takmer na dva mesiace," dodáva Sulík k tomu, na ako dlho sme pripravení, keby sa dodávky plynu z Ruska úplne vypli.

Ľutuje svoj výrok o platení v rubľoch? Ako sa orientuje v zahraničnej politike? Čo mu na jeho výroky povedal minister zahraničných vecí Ivan Korčok? Ako rýchlo sa vieme zbaviť závislosti na ruskom plyne? A prečo sa nespoliehame na spoločný európsky postup?

Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom hospodárstva a predsedom SaS Richardom Sulíkom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu