SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Učiteľka Kulichová: Pri dobrom vedení je každé dieťa malý génius

Prírodovedné predmety sa dostali do úzadia.

"Vidíte, že deti, ktoré nemajú o chémiu veľký záujem, si na cvičeniach filmujú, ako sa im vytvárajú kryštáliky, ako sa sfarbuje roztok, ako im na chromatografickej platničke stúpa škvrnka. Takže sa dajú zaujať.

Treba im dodať dostatok impulzov. Nemusia to byť impulzy typu internet a podobne, ale prax," hovorí Elena Kulichová, učiteľka chémie a víťazka ceny Dionýza Ilkoviča 2021, o hodinách chémie a o tom, že na školách chýba viac praxe.

"Je veľmi ťažké nájsť si ku každému svoj prístup, aby som nikomu neukrivdila. Deti sú rôznorodé, niekomu viac vyhovuje starší spôsob vyučovania. Máme aj rodičov, ktorým to vyhovuje. Povedia, že deti potrebujú preskúšať z definície.

Najťažšie je dosiahnuť, aby deti prestali memorovať, ale začali hľadať príčiny a podstaty javov. Aby sa začali vzdelávať pátravým a bádavým systémom, aby sa začali pýtať prečo," dodáva Kulichová.

Ako sa vyvíja učenie chémie? Mali by sme učiť na školách viac prírodovedných predmetov? A čím sú dnešné deti iné? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Elenou Kulichovou, učiteľkou chémie, ktorá získala cenu Dionýza Ilkoviča 2021.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu