SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana
Načítavam video...

Zelenskyj o situácii v Buči: Našu zem navštívilo koncentrované zlo

Nedeľný príhovor ukrajinského prezidenta.

"V Buči boli zabité stovky ľudí. Mučení, zastrelení civilisti. Telá na uliciach, zamínované oblasti. Dokonca aj telá mŕtvych boli podmínované! Všade prítomné dôsledky rabovania. Koncentrované zlo navštívilo našu zem. Zabijaci. Kati. Násilníci. Rabovači. Ktorí si hovoria armáda a ktorí si po tom, čo urobili, zaslúžia len smrť.

Načo mučiť obyčajných civilistov na smrť v obyčajnom pokojnom meste? Prečo škrtili ženy po tom, čo im z uší vytrhli náušnice? Ako mohli byť ženy znásilňované a zabíjané pred očami detí? Prečo sa ich telám nedostalo úcty ani po smrti? Prečo tanky drvili telá ľudí?" pýtal sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľnom príhovore.

Pripomenul aj štrnáste výročie samitu NATO v Bukurešti, kde bola zamietnutá žiadosť Ukrajiny o vstup do Aliancie. "Pozývam pani Merkelovú a pána Sarkozyho navštíviť Buču a zistiť, k čomu viedlo 14 rokov politiky ústupkov zo strany Ruska.

Aby na vlastné oči videli mučených Ukrajincov. Chcem byť správne pochopený. Neobviňujeme Západ. Neobviňujeme nikoho okrem ruskej armády, ktorá toto urobila našim ľuďom, a okrem tých, ktorí im dávali príkazy," dodal Zelenskyj.

Vojna na Ukrajine

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu