SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Krúpa z OĽANO: Mikulca som podporil naposledy, mám s ním problém už dlhšie

Žilinka je plný prázdnych gest.

"Mám tak troška výhrady k spôsobu a komunikácii vedenia ministerstva vnútra. Otvorene som to komunikoval aj na klube. Nechcel som vytvárať nejaké zásadné vlny. Bral som na vedomie väčšinový názor klubu, ale z mojej strany je to posledné memento, čo sa týka tohto hlasovania.

Sú určité veci, na ktoré som upozorňoval dávno dozadu, a až teraz si to niekto všimol. Sekciu krízového riadenia, personálne rozhodnutia a tak ďalej," hovorí poslanec OĽANO Juraj Krúpa o tom, prečo v parlamente nehlasoval pri odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca.

"Určité veci, ktoré robil, robil dobre. Najmä čo sa týka rozviazania rúk polícii, tam má veľkú zásluhu. Ale druhá stránka veci je, že ministerstvo vnútra je koordinátorom štátnej správy a služby, a tam ešte je priestor na značné zlepšenie.

Aj čo sa týka krízového riadenia a krízového manažmentu. Prvý krok by asi malo byť lepšie PR. Veľa vecí by sa dalo odkomunikovať inak," dodáva Krúpa k výhradám, ktoré má voči Mikulcovi.

Mali by sme vyhostiť viac ruských diplomatov? Čo bude s previerkami poslancov v bezpečnostných a kontrolných výboroch? Mal by minister vnútra Roman Mikulec skončiť? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s poslancom OĽANO a predsedom výboru pre obranu a bezpečnosť Jurajom Krúpom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu