SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra
Načítavam video...

Zelenskyj: Neverím v krásne slová, reálna situácia je na bojisku

Stredajší príhovor ukrajinského prezidenta.

"Prebieha proces vyjednávania, ale stále sú to len slová. Zatiaľ žiadne špecifiká. O údajnom odsune ruských jednotiek z Kyjeva a Černihivu. O údajnom znížení aktivity okupantov v týchto smeroch. Vieme, že nejde o diverziu, ale o dôsledky vyhnania. Následky práce našich obrancov," povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredajšom príhovore.

Vyjadril sa aj k zhromažďovaniu ruských jednotiek na Donbase. "Pripravujeme sa na to. Neveríme v nikoho, v žiadne krásne slovné konštrukcie. Na bojisku je reálna situácia. A teraz to najdôležitejšie. Nebudeme nič rozdávať. Budeme bojovať o každý meter našej pôdy, pre každého z našich ľudí."

"Sú aj takí, ktorí strácajú čas a pracujú, len aby ďalej zostali vo funkcii. Dnes som podpísal prvý dekrét o odvolaní takého človeka, veľvyslanca Ukrajiny v Maroku. Vrátil sa aj veľvyslanec z Gruzínska. Pri všetkej úcte, ak nebudú žiadne zbrane, žiadne sankcie, žiadne obmedzenia pre ruské podnikanie, hľadajte si, prosím, inú prácu.

Diplomatický front je jeden z kľúčových frontov a každý by tam mal pracovať čo najefektívnejšie a pomôcť tak armáde a konečnému víťazstvu," kriticky poznamenal Zelenskyj na adresu veľvyslancov.

Vojna na Ukrajine

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu